Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

898 Milyon Kişi Her Gün Facebook’a Mobil’den Bağlanıyor

Facebook 4 Kasım’da üçüncü çeyrek raporunu açıkladı. Mobil’in her zamanki gibi önemini koruduğu Facebook raporunda, çok çarpıcı rakamlar var. Gelirlerini %11’den fazla bir oranda artıran Facebook, üçüncü çeyrekte 4.5 milyar dolar gelir elde ederken, bu gelirin 4.3 milyar dolarını reklamdan kazandı. Mobil ise, önemini korumaya devam ediyor, Facebook’un reklam gelirlerinin %78’ini yani 3.35 milyar dolarını mobil reklamlar oluşturdu.

Kullanıcı sayısını artırmaya devam eden Facebook’un aylık aktif kullanıcı sayısı 1.55 milyara, günlük aktif kullanıcı sayısı ise 1.01 milyara çıkardı. Facebook’a mobilden bağlanan kullanıcı sayısındaki artış da devam ediyor: 898 milyon kişi her gün Facebok’a mobil cihazdan bağlanıyor.

Facebook’un üçüncü çeyrek raporunda öne çıkan bir başka veri ise video izlenme sayısı: Haber Kaynağı’nda gezinirken bir videonun 3 saniyeden fazla izlenmesini izlenme sayısı olarak kabul eden Facebook’ta, günlük video izlenme sayısı 8 milyara yükseldi. Bu sayı, Nisan ayında 4 milyar civarındaydı, Facebook’un 6 ayda video izlenme sayısını iki katına çıkarması, videonun pazarlama dünyası için ne kadar önemli bir konuma doğru evrildiğinin başka bir göstergesi.

Facebook üçüncü çeyrek raporunda, sahibi olduğu diğer uygulamaların da aylık aktif üye sayılarını yayınladı. Rapora göre, WhatsApp 900 milyon, Messenger 700 milyon, Instagram 400 milyon aylık aktif kullanıcıya sahip.

Facebook’un yeni uygulamalarından Groups’un kullanıcı sayısı 925 milyona ulaşırken, 15 milyondan fazla kişi internet.org projesi ile online oluyor, 45 milyondan fazla küçük ve orta ölçekli işletme Pages uygulamasını kullanıyor.

 

İlgili İçerikler

Mobil Dünya Kongresi’nde Avrupa Komisyonundan Oettinger 5G Çalışmalarını Övdü

Zehra Öney

Apple, iPhone’lar için Aylık Abonelik Planı Sunmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

Meerkat ve Periscope’tan Sonra Facebook da Canlı Yayın Servisine Başladı

Zehra Öney

Yorum yapın