Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Üçüncü Çeyrekte Giyilebilir Teknoloji Sevkiyatı Arttı

Giyilebilir cihaz sektörü, Apple Watch’ın piyasaya girmesiyle hareketlenmişti. Ancak Apple’ın Apple Watch satışlarıyla ilgili resmi bilgileri paylaşmıyor oluşu, satışların beklendiği kadar iyi gitmediği yönünde yorumlar yapılmasına da sebep oluyor. Bu sebeple pek çok araştırma şirketi, satış raporlarının yanı sıra sevkiyat raporları da hazırlayarak satışlar üzerinde bir değerlendirme yapmak için çalışıyor.

Ünlü araştırma şirketi Canalys de üçüncü çeyreğe dair hazırladığı giyilebilir teknoloji raporuyla giyilebilir teknoloji dünyasında neler olup bittiğini sevkiyatlar aracılığıyla önümüze getiriyor: Raporun basın bültenine http://www.canalys.com/newsroom/almost-7-million-apple-watches-were-shipped-two-quarters-availability adresinden ulaşabilirsiniz.

Rapora göre, piyasaya sunulduğundan bu yana 7 milyon Apple Watch sevkiyatı gerçekleşti. Apple’ın üçüncü çeyrekteki Apple Watch sevkiyatı ise 300.000 adedin üzerinde oldu. Pebble’ın Time Steel’i ise, şirketin  200.000’den fazla sevkiyat yapmasına yardımcı oldu.

Xiaomi ise günümüze kadar 10 milyondan fazla giyilebilir cihaz sevkiyatı gerçekleştirdi. Bunun yanı sıra dördüncü çeyrek giyilebilir cihaz sektörü açısından önemli bir dönem olacak: Zira özellikle Amerika’da tatil döneminin başlamasıyla artacak olan alışveriş eğilimi ile Tag Heurer ile Fossil gibi ünlü markaların da kendi akıllı saatlerini piyasaya sunacak olmalarının piyasayı hareketlendirmesi bekleniyor.

İlgili İçerikler

Facebook Basitleştirilmiş Uygulaması Facebook Lite’ı Yayınladı

Zehra Öney

Mobil Dünya Kongresi: Ortamdaki Kimyasalların Kokusunu Alan Akıllı Telefon

Zehra Öney

Apple, iPhone 11’i Hindistan’da da Üretmeye Başladı

Zehra Öney

Yorum yapın