Zehra Öney
Sosyal Medya

Snapchat’te Günlük Video İzlenme Sayısı 6 Milyara Ulaştı

Video, günümüz internet dünyasının en hızlı büyüyen kanallarından biri. Sadece izlenme sayısı olarak değil, reklam harcamalarında da videoya doğru önemli bir geçiş mevcut. Bunun en önemli sebebi ise, kullanıcıların video içeriği her geçen gün daha fazla tüketmesi. Bununla ilgili en çarpıcı verilerden biri, YouTube’daki 1 milyar barajı. En çok izlenen videolara bakıldığında, 1 milyar barajını aşmak birkaç yıl önce çok zor bir durumken, günümüzde artık Nisan ayında yüklenen Wiz Khalifa ve Charlie Puth’ın “See You Again” videosu yaklaşık 6 ay içinde 1 milyar barajını aşmıştı. Son olarak da Adele’in “Hello” videosu bu alanda yeni bir rekora imza atacak gibi görünüyor.

Geçtiğimiz günlerde üçüncü çeyrek verilerini açıklayan Facebook, günlük video izlenme sayısının 8 milyara ulaştığını paylaşmıştı. Video ile ilgili en önemli mecralardan biri haline gelen Facebook’un bu alanda başka bir rakibi daha var: Snapchat.

Özellikle gençler arasında çok popüler olan ve henüz kullanıcı sayısı Facebook kadar büyük olmayan Snapchat, günlük video izlenme sayısının 6 milyara ulaştığını paylaştı.

Bu veri oldukça önemli, çünkü Mayıs ayında Financial Times’ın yayınladığı  rapora göre, Snapchat’in günlük video izlenme sayısı 2 milyardı. Snapchat’in 6 ay içinde video izlenme sayısını 3 kat artırması sektör açısından son derece önemli.

 

İlgili İçerikler

3D Touch Artık Facebook Uygulaması İçinde de Kullanılabilecek

Zehra Öney

Twitter, ABD Seçimlerinde Dezenformasyon Yapan 300.000 Tweet’i İşaretledi

Zehra Öney

Instagram Lite Hindistan’da Kullanıma Sunuldu

Zehra Öney

Yorum yapın