Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

WhatsApp Marka-Tüketici İletişimine Odaklanacak

Aylık aktif kullanıcı sayısı 900 milyona ulaşan ve 2014 yılında Facebook tarafından 19 milyar dolar gibi rekor bir ücretle satın alınan WhatsApp cephesinden gelir modeli ile ilgili yeni bilgiler geldi.

Almanya’nın Münih kentinde düzenlenen DLD Konferansı’nda konuşan WhatsApp’ın CEO’su Jan Koum, önemli açıklamalarda bulundu. WhatsApp’ın marka-tüketici iletişime odaklanacağını bildiren Koum, WhatsApp’ın reklam içermeyeceğini bir kez daha vurguladı.

Halihazırda pek çok marka tarafından iletişim aracı olarak kullanılan WhatsApp’ta, kullanıcılar markalarla iletişime geçebiliyorlar. Bunun yanı sıra bu iletişimin markaların resmi WhatsApp hesaplarıyla yürütülecek olması, teknoloji dünyasında olduğu kadar Müşteri Hizmetleri alanında büyük değişikliklerin yaşanmasına sebep olacak gibi görünüyor. Kullanıcıların markalarla anlık olarak iletişime geçebilecek olması son derece önemli bir gelişme, ancak markaların Müşteri Hizmetleri alanındaki strateji ve planlamalarını da değiştirme potansiyeline sahip.

Bununla birlikte Jan Koum, WhatsApp’ın yıllık 1 dolarlık ücretinin de tamamen kaldırılacağını açıkladı.

İlgili İçerikler

Sony Sanal Gerçeklik Başlığı Project Morpheus’u Tanıttı

Zehra Öney

Beacon Mağaza Pazarlamasını Değiştirmeye Hazırlanıyor

Zehra Öney

Apple ABD’deki Bazı Mağazalarını Önümüzdeki Hafta Açacak

Zehra Öney