Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

3D Touch Artık Facebook Uygulaması İçinde de Kullanılabilecek

Apple’ın iPhone 6s ve iPhone 6s ile birlikte kullanıma sunduğu yeni özelliği 3D Touch özelliği, kullanıcının ekrana uyguladığı basınca göre yanıt veren yeni bir sistem. Başlangıçta Apple’ın yerleşik uygulamalarında yer alan ve zamanla diğer uygulama geliştiriciler tarafından da yararlanılmaya başlanan 3D Touch özelliği, kullanıcıların telefon kullanma alışkanlarına yeni bir “katman” daha ekliyor.

Örneğin gelen e-postanın üzerine biraz daha kuvvetle basan bir kullanıcı e-postanın ön izlemesini görebilirken, WhatsApp uygulamasına giriş yapmasına gerek kalmadan 3D Touch ile doğrudan yeni mesaj gönderebiliyor.

Facebook da, yayınlandıktan çok kısa süre sonra kendi uygulamasına entegre ettiği 3D Touch ile, kullanıcılara fotoğraf, video ya da gönderi paylaşma olanağı sunmuştu. Şirketten yapılan açıklamaya göre 3D Touch özelliği artık Facebook’un kendi uygulamasında da kullanılabilecek.

Facebook’un uygulama içi 3D Touch özelliği ile, örneğin kullanıcılar bir arkadaşlarının ya da takip ettikleri marka/ünlü kişilerin sayfalarının ön izlemesini Haber Kaynağı’nda ilgili kişi ya da sayfaya 3D Touch özelliği ile ulaşabilecek. Bununla birlikte yayınlanan makale ya da diğer içerikleri de 3D Touch özelliği ile görüntüleyebilecekler.  Kullanıcılar 3D Touch özelliğini fotoğraf, grup, etkinlik, profil ya da kapak fotoğraflarında kullanabiliyor olacaklar.

 

İlgili İçerikler

Twitter Direkt Mesajlar için Yeni Sesli Mesaj Özelliğini Test Etmeye Başlıyor

Zehra Öney

Mark Zuckerberg: Facebook’un Yarısı 2030’a kadar Evden Çalışacak

Zehra Öney

Mobil Uygulama Gelirleri Nasıl Bir Seyir İzleyecek?

Zehra Öney