Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Blippar Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler

Blippar, Business Insider Tarafından En Yenilikçi Şirketlerden Biri Seçildi

Blippar, Business Insider Tarafından En Yenilikçi Şirketlerden Biri Seçildi

Teknoloji dünyasının saygın haber kaynaklarından Business Insider, Blippar’ı en yenilikçi 21 şirketten biri olarak seçti.

Aralarında Uber, Orbital Insights, Magic Leap, Hooked gibi dünyaca ünlü şirketlerin yer aldığı listede, Blippar hakkındaki bölüm şu şekilde:

“Blippar CEO’su ve Kurucusu Ambarish Mitra, Blippar’ı Google ya da Microsoft’a hiçbir zaman satmayacağını söylüyor. Çünkü o, internetin kendisinden de büyük bir şeyi yapmaya çalıştığına inanıyor.

Blippar, öncelikli olarak reklamcılar tarafından kullanılan bir artırılmış gerçeklik uygulaması ile tanınıyor. Bir mısır gevreği kutusu ya da meyve suyu şişesi telefonun kamerası üzerine tutulduğunda canlanabilir. Reklamcılar için, ürünlerine koyabilecekleri büyük bir gelişme.

Mitra’nın vizyonu burada bitmiyor gerçi. O, dünyayı aranabilir bir veri tabanına dönüştürmeyi istiyor. Telefonunuzu bir portakala tutmak, yerel mağazaları listelemenizi, daha fazla bilgi için Wikipedia sayfasını ya da tarifler içeren bir web sayfasını görüntülemenizi sağlayabilir. Mitra, aramayı, gerçek dünyada yeniden şekillendirmek istiyor – ve o iyi bir atış için yeterince cesarete sahip.”

Blippar, Qualcomm Ventures da dahil olmak üzere yatırımcılardan 72 milyon dolar yatırım aldı

Haberin tamamını okumak için Business Insider’ın web sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

İlgili İçerikler

İngiliz Denetim Kurumu, Amazon ve Google’daki Sahte Yorumları İnceliyor

Zehra Öney

Bu Yıl İlk Kez Web Site Ziyaretlerinde Mobil Cihazların Bilgisayarları Geçmesi Bekleniyor

Zehra Öney

MIT Araştırmacıları Rüyalarımızı Ses ve Kokuyla “Hack”leyebiliyorlar

Zehra Öney