Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Google Jibe ile Zengin İletişim Servisine (RCS) Başlıyor

Google’ın geçtiğimiz Eylül ayında satın aldığı Jibe Mobile, zengin iletişim servisinde (Rich Communication Service) oldukça güçlü bir sağlayıcı durumundaydı. Eylül ayında Google bünyesinde çalışmalarına devam edeceği açıklanan şirketin servislerinin Google platformlarına entegrasyon çalışmaları da o zamandan itibaren başlamıştı.

Beklenen açıklama ise Barcelona’da düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nden geldi. Google tarafından yapılan açıklamaya göre, tüm Android cihazlarında çalışacak bir mesajlaşma platformu geliştirme çalışmaları devam ediyor. Yakın zamanda kullanıma sunulması planlanan servis ile, Android kullanıcıları birbirleri ile video, fotoğraf paylaşımlarını doğrudan yapabilecekler. Android cihazlarda önceden kurulu olarak gelecek olan Jibe’ın bu alanda pek çok rakibi bulunuyor. Bunların en güçlüleri arasında ise WhatsApp, WeChat gibi anlık mesajlaşma uygulamalarının yanı sıra iMessage gibi iOS ekosisteminin varsayılan mesajlaşma servisi de bulunuyor.

Google’ın Jibe ile ilgili hedeflediği ve tüm Android ekosistemini kapsayacak çalışmasının ne kadar başarılı olacağını ise hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Kanada’da Blockchain ile Dijital Kimlik Devrimi

Zehra Öney

Amazon’un Gelir Raporu Beklentilerin Üzerinde Geldi

Zehra Öney

Alphabet’in Gelirleri Yüzde 14 Arttı

Zehra Öney

Yorum yapın