Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Samsung Pay ile 500 Milyon Dolarlık İşlem Yapıldı

Samsung’un geçtiğimiz yıl kullanıma sunduğu mobil ödeme sistemi Samsung Pay, büyümesini sürdürüyor. Bank of America, Citibank ve Chase Bank gibi Amerika Birleşik Devletleri’nin en önemli bankalarıyla birlikte çalışan Samsung Pay, Wells Fargo’yu da bünyesine kattığını duyurdu.

Toplam 1 milyar 690 milyon dolarlık varlığıyla Amerika Birleşik Devletleri’nin en büyük dördüncü bankası olan Wells Fargo müşterileri de artık Samsung Pay ile ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecekler. Samsung Pay, sadece yakın alan iletişimini (NFC) desteklemiyor. Kullanıcılar ayrıca manyetik banta sahip olan kredi kartı/banka kartı gibi kartlarıyla da ödeme yapabildikleri için Samsung Pay, diğer rakipleri olan Apple Pay ve Android Pay’e göre daha avantajlı durumda.

Şimdiye dek Güney Kore ve Amerika Birleşik Devletleri’nde hizmet veren Samsung Pay, 5 milyon kullanıcıya ve gerçekleşen işlemlerin 500 milyon dolara ulaştığını açıkladı.

Bu ay içerisinde Çin’de hizmet vermeye hazırlanan Samsung Pay’in yakın zamanda Brezilya, Singapur, Birleşik Krallık’ta kullanıma sunulması bekleniyor.

İlgili İçerikler

Facebook Uygulama İçi Tarayıcısını Yeniliyor

Zehra Öney

Apple, Cihaz Tamiri için Yedek Parça ve Araç Satışına Başlıyor

Zehra Öney

Mozilla İnternet Tarayıcılarında Sanal Gerçekliği Kullanmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

Yorum yapın