Zehra Öney
Genel Mobil ve Dijital Teknolojiler

Microsoft Gelirlerini Açıkladı

Yılın ilk çeyreğinin sona ermesiyle birlikte şirketler de gelirlerini açıklamaya devam ediyorlar. Dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Microsoft da, kendi 2016 yılının üçüncü mali çeyrek raporunu açıkladı.
Microsoft’un yılın ilk çeyreğinde gelirleri 22.076 milyar dolar olarak gerçekleşirken, net karı ise 4.973 milyar dolar oldu. Geçen yılın aynı döneminde 21.7 milyar dolar gelir elde şirket, 5.104 milyar dolar net kar açıklamıştı. Kar oranındaki azalmanın yanı sıra, uzmanların gelir ve kar beklentilerinin daha yüksek olması sebebiyle, Microsoft’un borsada işlem gören hisseleri %5 oranında değer kaybetti.
Bununla birlikte şirketin Surface gelirlerindeki artış devam etti: Surface kaynaklı gelirleri geçen yılın aynı dönemine göre %61 oranında artıran Microsoft, bu segmentten 1.1 milyar dolar gelir elde etti. Ek olarak Office 365 ve bulut servislerindeki artış devam ediyor. Akıllı bulut servisleri alanında Azure segmentinde %120 oranında büyük bir gelişme kaydeden Microsoft’un Office 365 kullanıcı saysıı da 22.2 milyona ulaştı.

İlgili İçerikler

Google Play’de 172 Zararlı Uygulama 335 Milyondan Fazla Kez Yüklendi

Zehra Öney

Google TV ve Android TV İşletim Sistemi için Amazon Music Uygulaması Yayınlandı

Zehra Öney

Artırılmış Gerçeklik Pazarlama Pastası 5 Yıl İçinde Ne Kadar Büyüklüğe Ulaşacak?

Zehra Öney

Yorum yapın