Zehra Öney
Genel

Spotify Aileler İçin Üyelik Ücretinde İndirim Yaptı

Dünyanın en çok kullanılan müzik dinleme uygulamalarından Spotify, 30 milyon ücretli üyeye sahip. Bununla birlikte geçtiğimiz yıl pazara giren Apple Music servisi, aradan geçen bir yılda 13 milyon ücretli üyeye ulaşınca Spotify çeşitli önlemler almaya başlamıştı. Nisan ayında 1 milyar dolarlık yatırım alan Spotify, rekabetteki avantajını korumak için çalışmalarını sürdürüyor. Spotify’ın aldığı yatırımla ilgili yazımı http://www.zehraoney.com/2016/04/03/apple-music-ile-rekabette-avantaj-yakalamak-icin-spotify-1-milyar-dolar-yatirim-aldi/ adresinden okuyabilirsiniz.
Spotify, 2014 yılında aileler için üyelik sistemini tanımlamıştı. Üyelik sistemine göre, her yeni üye %50 indirim sahibi oluyordu. Bu sayede iki kişilik üyelikler için 14.99, üç kişilik üyelikler için 19.99, dört kişilik üyelik için 24.99 ve beş kişilik üyelikler için 29.99 dolarlık bir ödeme servisi bulunuyordu.
Apple Music piyasaya girdiğinde ise bireysel üyelikler için 9.99 dolar ile altı kişiye kadar aile üyeliği için 14.99 dolarlık bir fiyat belirlemişti.
Spotify’dan yapılan açıklamaya göre, artık Spotify üyeleri de bireysel ve aile üyelikleri için tek fiyat tarifesinden ödeme yapacaklar. Bireysel üyelik ücretleri 9.99 dolar iken, aile üyelikleri için sadece 14.99 dolarlık tek bir fiyat uygulanacak ve bu fiyat 6 kişiye kadarlık üyelikleri kapsayacak.
Spotify’ın yeni üyelik sistemi Kanada dışındaki tüm ülkelerde geçerli olacak.

İlgili İçerikler

Intel, Çalışanlarına Ne Kadar Ücret Ödediğini Raporlayacak

Zehra Öney

Google İkinci Çeyrekte 3,93 Milyar Dolar Kar Açıkladı

Zehra Öney

Facebook’un Piyasa Değeri 1 Trilyon Dolara Ulaştı

Zehra Öney

Yorum yapın