Zehra Öney
Event

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali Kapılarını Açtı

Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali Kapılarını Açtı

Sektörün en önemli etkinliklerinden olan Cannes Lions Uluslararası Yaratıcılık Festivali nihayet başladı! Aylardır dört gözle beklediğimiz, birbirinden harikulade işleri ve birbirinden değerli konuşmacıları izleme imkanı bulacağımız Festival, 18-25 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek.

Cannes Lions’ın açıklamasına göre, bu yıl yapılan başvurular yüzde 7 artış göstererek 43.101 adede ulaştı. Geçtiğimiz yıl ise başvuru sayısı 40.133 olarak gerçekleşmişti.

Cannes Lions’ın en önemli yanı, bizi dünyanın en parlak ve en yaratıcı zihinleriyle buluşturuyor olması. Fransa’nın hayat dolu Riviera’sı Cannes’da düzenlenen Festival, reklam, dijital, pazarlama ve yaratıcı iletişim alanlarında çalışan profesyonelleri bir araya getiriyor. 63. yaşına giren Festivale, bu yıl 100 ülkeden 15.000’in üzerinde sektör çalışanı katılıyor. Etkinlik programı da tahmin edebileceğiniz gibi dopdolu: http://www.canneslions.com/whats_on/festival_schedule/#all/

omaid_howaizi
Omaid Hiwaizi

Cannes Lions 2016, üç ana kategoride toplanıyor: Lions Health, Lions Innovation ve Lions Entertainment. CNBC Disruptor 50 Listesi’nde bu yıl 9.luğa yükselen Blippar da, Lions Innovation çatısı altında Google, Facebook, Instagram, Twitter, LinkedIn gibi dünya devi platformlar arasında yer alıyor. Blippar Global Pazarlama Başkanı Omaid Hiwaizi de 22 Haziran Çarşamba saat 14.30’da sahnede olacak ve eşsiz Blippar deneyimlerini bizlerle paylaşacak.

Hayatımızın unutulmazları arasındaki yerini alacak olan Cannes Lions 2016’da bu yıl neler yaşanacak, kimler ödülleri kucaklayacak hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Yeni Nesil Windows, 24 Haziran’da Tanıtılacak

Zehra Öney

Spotify Yeni Özelliklerini Tanıttı

Zehra Öney

Blippar SXSW’de Yeni Görsel Arama Özelliğini Tanıttı

Zehra Öney

Yorum yapın