Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook Yeni Özelliği Slideshow’u Duyurdu

Facebook Yeni Özelliği Slideshow’u Duyurdu

Facebook, fotoğraf ve videolarınızı daha ilgi çekici hale getirecek olan “Slideshow” özelliğini kullanıma sundu.

Facebook’un en ilgi çekici yanı, hiç şüphesiz fotoğraf ve video paylaşımlarına olanak vermesi. Pek çoğumuz, yaşadığımız özel ve önemli anları hatta bazen de hiç önemi olmayan sıradan anları bile paylaşmayı çok seviyoruz. Fotoğraf ve videolarımızı daha ilgi çekici kılmaya çalışmak da bu sürecin doğal bir parçası haline geldi. Facebook da bu noktada devreye girerek, hayatımıza yeni bir renk katacak olan “Slideshow” özelliğini duyurdu.

Facebook Slideshow ile Facebook uygulamanız, telefonunuzun fotoğraf ve video galerisiyle senkronize olarak son 24 saat içinde çekmiş olduğunuz 5 ya da daha fazla sayıdaki fotoğraf ve videoyu algılıyor. Sonrasında bu görselleri bir slayt gösterisine dönüştürerek Facebook Haber Kaynağınızın üst kısmında bir önizlemesini oluşturuyor. Bu slideshow’u direkt olarak paylaşabileceğiniz gibi, isterseniz kişiselleştirebilir, fotoğraf ve video ekleyebilir, görsellerin sırasını değiştirebilir ya da arkadaşlarınızı etiketleyebilirsiniz. Ayrıca isterseniz kendi slideshow’unuzu oluşturmanız da mümkün.

Facebook’un Slideshow özelliğinden şimdilik yalnızca iOS kullanıcıları yararlanabiliyor. Slideshow’un diğer işletim sistemlerini kullanan cihazlarda ne zaman kullanıma açılacağı ise henüz netlik kazanmamış durumda.

İlgili İçerikler

YouTube, Video Yorumlarına Yapay Zeka Tarafından Cevaplar Önerecek

Zehra Öney

WhatsApp, Fotoğraf ve Videoların Sadece “Bir Kez Görüntüleme” Özelliğini Kullanıma Sundu

Zehra Öney

Twitter Tweet Karakter Limitini 10.000’e Çıkaracak

Zehra Öney

Yorum yapın