Zehra Öney
Genel Mobil ve Dijital Teknolojiler

Microsoft Üç Ayda 22,6 Milyar Dolar Gelir Elde Etti

Microsoft, kendi mali takvimine göre 4. çeyrek gelirlerini açıkladı. Nisan-Haziran arasındaki 3 aylık dönemde Microsoft 22.6 milyar dolar gelir elde etti. Beklentilerin üzerinde gelir açıklanmasından sonra Microsoft’un hisseleri %3.5 oranında değer kazandı.

Office, Dynamic ve diğer iş ürünlerini kapsayan Verimlilik ve İş Süreçleri alanında Microsoft 7 milyar dolar gelir elde etti. Microsoft bu segmentte geçen senenin aynı döneminde 6.3 milyar dolar gelir elde etmişti. Gelirlerin artmasındaki en önemli itici güçlerden biri ise Office 365’in yakaladığı yıllık %54 oranındaki büyüme rakamları.

Windows, Cihazlar, Oyunlar ve Arama’yı kapsayan Personal Computing alanında Microsoft 8.9 milyar dolar gelir elde etti. Microsoft bu alanda geçen senenin aynı döneminde 12.7 milyar dolar gelir elde etmişti. Telefon gelirlerinde %71’lik sert bir düşüş yaşayan Microsoft cephesinde, Surface ürün grubunda %9’luk bir yükseliş yaşandı.

Microsoft’un Cloud alanındaki büyümesi de devam ediyor. Mart-Haziran ayında şirket akıllı bulut sistemlerinden 6.7 milyar dolar gelir elde etti.

Microsoft ayrıca Xbox Live’ın aylık 49 milyon aktif kullanıcısı olduğunu ve arama reklam gelirlerinde %16’lık bir büyümeye ulaştığını da belirtti.

İlgili İçerikler

Uber Kullanıcı ve Şoförlere Zaman Kazandırmak İçin Biniş Yeri Önerilerine Başladı

Zehra Öney

Samsung, Galaxy S22, S22+ ve S22 Ultra’yı Tanıttı

Zehra Öney

LoopPay’i Satın Alan Samsung Mobil Ödeme Sistemini Geliştiriyor

Zehra Öney

Yorum yapın