Zehra Öney
Trend Teknolojiler

Amazon, Drone Testleri İçin Birleşik Krallık ile İş Birliği Yaptı

2014 yılında Amazon sipariş teslimatı için drone teknolojisini kullanacağını duyurmuş ve bu konudaki çalışmalarına başlamıştı. Mart 2015’te Amerika Birleşik Devletleri Federal Aviation Administration, Amazon’a drone uçuşları için yasal izin vermişti. İzin kapsamında Amazon sadece açık havalarda ve 400 feet (122 metre) yükseklikte uçuş testleri yapabiliyor.

Amazon’un bu konudaki iş birlikleri ise devam ediyor. Dün Amazon tarafından yapılan açıklamaya göre Birleşik Krallık Sivil Havacılık Kurumu (UK Civil Aviation Authority – CAA) Amazon’a drone testleri için izin verdi. İzin kapsamında 122 metrenin altında olmak kaydıyla, Amazon uçuşları kırsal ve şehir çevrelerindeki suburban alanlarda yapılabilecek. Birden fazla otonom, kendi kendine uçabilen drone’ları 1 kişi takip edecek ve yönetiyor olacak.

Amazon şimdiye dek Amerika Birleşik Devletleri, Kanada ve Hollanda’da drone testleri yapmıştı. Bu testlerde 25 kg altında bir ağırlığa sahip drone’lar ile saatte 50 mil hız ile testlerine devam ediyor. Drone’lar ile 2 kg’ye kadar olan paketler 30 dakikada teslim edilebilecek.

İlgili İçerikler

Amerika’nın En Değerli Startup’ları

Zehra Öney

Motorola Razr Geri Döndü

Zehra Öney

Uçan Arabalar Hakkında Kursa Katılmak Artık Mümkün

Zehra Öney

1 yorum

Yorum yapın