Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Mobil ve Dijital Teknolojiler Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Intel “Birleşik Gerçeklik” Başlığı Project Alloy’u Tanıttı

Sanal gerçeklik başlıkları son dönemin en öne çıkan teknolojik yeniliklerinden biri. Oculus Rift, Samsung Gear, Microsoft HoloLens gibi cihazların yanı sıra pek çok marka da kendi başlığını üretmeye ve hatta pazara sunmaya başladı bile.

Intel de kendi “birleşik gerçeklik” cihazını, gerçekleştirdiği Geliştiriciler Konferansı’nda tanıttı: Project Alloy olarak isimlendirilen cihazın en önemli avantajı, kullanıcıların kendi ellerini görmelerini sağlaması ve el hareketleriyle oyundaki nesnelerle etkileşime geçebilmeleri olacak.

Birleşik Gerçeklik terimi ise, başlık aracılığıyla girilen sanal çevreyi ve o evrelerle girilen ilişkiyi tanımlıyor. Çünkü Intel’in tanıttığı cihazında, kullanıcıların kontrolör ya da nunchuck kullanmasına gerek yok. Başlığın RealSense kameralarının, kullanıcıların parmak hareketlerini takip ederek, simülasyondaki objeleri manipüle etmeleri mümkün olacak.

Tamamen kablosuz olarak kullanılacak olan Project Alloy’un Intel markası ile piyasaya sürülmesi beklenmiyor.

Intel Project Alloy teknolojisini gelecek yıl diğer üreticilere önerecek ve örneğin Project Alloy tabanlı Toshiba veya LG markalı başlıklar piyasaya sunulacak.

İlgili İçerikler

WhatsApp, Sesli Mesajları Yazıya Dökme Özelliği Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

Küçük İşletmeler İçin Bu Yıl Takip Edilmesi Gereken 4 Trend

Zehra Öney

Yeni iPhone Bug’ı, Kullanıcıların WiFi Bağlantısını Bozabilir

Zehra Öney