Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Facebook Lise ve Üniversite Öğrencilerine Yönelik Uygulaması Lifestage’i Yayınladı

2004 yılını hatırlıyor musunuz? Amerika Birleşik Devletleri’nde Harvard Üniversitesi’nde ortaya çıkan bir web sitesi, kısa sürede dünya çapında bir fenomene dönüşmüştü. Harvard ile başlayan sitenin serüveni Columbia, Stanford ve Yale Üniversitesi’ni kapsayacak şekilde genişlemiş ve 2007 yılında tüm dünyaya açılmıştı. Facebook’un dünyaya açılmasıyla birlikte popülerliği sürekli artmış ve kısa sürede dünya çapında en çok kullanılan sitelerden biri haline gelmişti. Günümüzde 1,5 milyardan fazla kullanıcısı ile en fazla üyeye sahip olan sosyal medya sitesi Facebook, benzer bir süreci yeniden yaşamaya hazırlanıyor.

Facebook’un ağırlıklı olarak lise ve üniversite öğrencilerini hedeflediği yeni uygulaması Lifestage, iOS kullanıcıları için yayınlandı. 21 yaş altı kullanıcıları hedefleyen uygulamayı daha büyük kullanıcılar indirebiliyorlar. Ancak 22 ve daha büyük yaşa sahip kullanıcılar, uygulamanın sunduğu özelliklerden faydalanamıyorlar, sadece kendi profillerini görebiliyorlar.

Kullanıcıların video ile kendilerini ifade edebildikleri bir uygulama olan Lifestage’de, kullanıcılar mutlu yüzlerini, üzgün yüzlerini, beğeni ve beğenmediklerini, en iyi arkadaşlarını, nasıl dans ettiklerini ve çok daha fazlasını video çekerek ifade edebiliyorlar.

Facebook hesabına sahip olmayan kullanıcıların da kullanabildikleri Lifestage’de, lise ve üniversite öğrencileri, okullarını seçiyor ve kendi ya da yakınlarındaki okullardaki diğer öğrencilerin video profillerini görebiliyorlar.

Facebook’un yeni uygulaması Lifestage’in ne kadar başarılı olacağını hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Bu Yıl Tablet Kullanıcılarının Sayısı 1 Milyarı Geçecek

Zehra Öney

Twitter Sahte Hesapları Kapattı, Ünlüler Milyonlarca Takipçi Kaybetti

Zehra Öney

Uber ve Lyft, San Francisco’daki Trafik Sıkışıklığının Yüzde 47’sinden Sorumlu

Zehra Öney