Zehra Öney
Event Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple 7 Eylül’deki Etkinliği için Davetiye Gönderimlerine Başladı

Apple 7 Eylül’deki Etkinliği için Davetiye Gönderimlerine Başladı

Apple’ın merakla beklenen etkinliği için davetiyeler basına gönderilmeye başlandı. 7 Eylül Çarşamba günü San Francisco’daki Bill Graham Civic Oditoryumunda gerçekleştirilecek olan etkinlikte yeni iPhone modeli tanıtılacak.

iPhone 7 olarak isimlendirilmesi beklenen yeni nesil iPhone’lar ile ilgili sektörde uzun süredir spekülasyonlar dolaşıyor. Hatta Apple’ın bu defa iki yeni değil, üç yeni iPhone modeli tanıtılacağı bile iddia edildi.

Sızan görüntüler ve prototiplere bakılırsa iPhone 7’nin tasarım açısından iPhone 6 ve iPhone 6s serilerinden çok da büyük farklılıklar içermeyeceğini söyleyebiliriz. Dikkat çeken en önemli ayrıntı iPhone 7’lerde kulaklık jakının olmaması. Bunun yanı sıra anten şeritleri cihazın arka gövdesinde yer almayacak. Ek olarak iPhone 6 ve 6s tasarımlarında en çok eleştirilen konuların başında gelen kamera çıkıntısı, iPhone 7 modellerinde daha da büyük bir hal alıyor.

iPhone 7 Plus modelinin ise çift kameraya sahip olması bekleniyor: Bu sayede düşük ışıkta daha iyi fotoğraf çekmek mümkün olacak.

Apple’ın etkinliğinde ayrıca iOS 10’u ve yeni MacBook Pro modelini tanıtması bekleniyor. Apple Watch’a yeni bir güncelleme gelmesi de olası görünüyor.

İlgili İçerikler

5 Yıl İçinde Mobil Uygulamalar için Ne Kadar Harcama Yapacağız?

Zehra Öney

Instagram, Alışveriş Sekmesinde Reklamları Test Ediyor

Zehra Öney

Star Wars Rebels’i Blippar ile Keşfedin!

Zehra Öney