Zehra Öney
Mobil Pazarlama Sosyal Medya

Snapchat’in Bu Yıl 366 Milyon Dolar Reklam Geliri Elde Etmesi Bekleniyor

Sosyal medya sitelerinde kendine has bir yere sahip olan Snapchat, reklamlardan gelir elde etmeye başlayalı çok oldu. İlk olarak 2014 Ekim’de markalara reklam imkanı sunan Snapchat, 2014 Ekim – Aralık arasında 3,1 milyon dolar gelir elde etmişti.

Aradan geçen süre içerisinde günlük video izlenme sayısı 8 milyara yükselen Snapchat’in, günlük aktif kullanıcı sayısının Twitter’dan daha fazla olduğu Bloomberg tarafından geçtiğimiz aylarda haber yapılmıştı.

eMarketer’in hazırladığı tahmin raporuna göre ise, Snapchat’in bu yıl içinde 366 milyon dolar reklam geliri elde etmesi bekleniyor. Daha da çarpıcı olan ise, 2017 yılı tahminleri: Şirketin 2017 yılında 935,46 milyon dolar reklam geliri elde etmesi bekleniyor.

Snapchat’in Keşfet özelliği, şirkete en fazla gelir getiren reklam kalemi durumunda. Şirketin reklam gelirlerinin %43’ü Keşfet özelliğinden gelirken, sponsorlu geofiltreler ve lensler üzerinden de gelir modellerini geliştiriyor.

Amerika Birleşik Devletleri, şu anda Snapchat’in reklam gelirlerinin %95’ini oluştururken, eMarketer’in tahminlerine göre 2018 yılında şirketin reklam gelirlerinin %25’i ABD dışından gelecek.

İlgili İçerikler

Facebook’taki “Bug” Sebebiyle 14 Milyon Kişinin Paylaşımları Herkese Açık Hale Geldi

Zehra Öney

Türkiye’deki Dijital ve Mobil Reklam Yatırımları %22 Oranında Arttı

Zehra Öney

Snapchat 2014’te 23 Yatırımcıdan 485 Milyon Dolarlık Yatırım Aldı

Zehra Öney