Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple Pay Ekim’de Japonya’da Kullanıma Sunulacak

2014 yılında Amerika Birleşik Devletleri’nde kullanıma sunulduktan sonra sırasıyla Birleşik Krallık, Kanada, Avustralya, Çin, Singapur, İsviçre, Fransa ve Hong Kong’da kullanıma sunulan Apple Pay’in faaliyete geçeceği bir diğer ülke açıklandı: Japonya.

Son derece güçlü ekonomisi ve yüksek nüfusuyla Asya pazarının en önemli ekonomik merkezlerinden biri olan Japonya, iPhone 7 ve iPhone 7 Plus’ların yanı sıra Apple Watch Series 2 ile birlikte Apple Pay’i mobil ödeme işlemlerinde kullanabilecek.

Japonya’da kablosuz mobil ödeme sistemi olarak genellikle FeliCa kullanılıyor. Sony tarafından geliştirilen RFID akıllı kart sistemi FeliCa’yı destekleyecek olan iPhone ve Apple Watch Series 2’ler ile kullanıcılar mobil ödeme işlemlerini yapabilecekler.

Apple Pay ayrıca Japonya’da ulaşım sisteminde de kullanılabilecek. Suica olarak adlandırılan temassız akıllı kartlar 2001 yılından bu yana Japonya’da tren yolculukları için kullanılıyor. Kullanıcılar, Suica kartlarındaki bakiyelerini Apple Pay’e doğrudan aktarabilecekler.

Apple Pay, Ekim ayının sonlarına doğru Japonya’da kullanıma sunulacak.

İlgili İçerikler

Amazon Music 55 Milyon Kullanıcıya Ulaştı

Zehra Öney

Mobil Oyunların Gelirleri Nasıl Bir Seyir İzliyor?

Zehra Öney

Uygulama Geliştiricileri, App Store Aracılığıyla 260 Milyar Dolar Gelir Elde Ettiler

Zehra Öney