Zehra Öney
Genel

Ücretli Üyelik Servisini Yenileyen Pandora, Kullanıcılara Daha Fazla Seçenek Sunacak

2000 yılında kurulan ve kısa sürede Amerika Birleşik Devletleri’nde büyük popülarite yakalayan Pandora Radio, ücretli üyelik servisini yenileyeceğini duyurdu.

2014 mali yılında 920 milyon dolardan fazla gelir elde eden Pandora, günümüzde sadece Amerika Birleşik Devletleri, Avustralya ve Yeni Zelanda’da hizmet veriyor. Kullanıcılarına sunduğu Pandora One ile, reklamsız bir sürüm sunan Pandora, değiştirdiği üyelik servisiyle çok daha fazla seçeneği kullanıcılarına sunacak.

Pandora Plus olarak adlandırılan yeni ücretli servis ile, kullanıcılar artık offline (çevrim dışı) dinleme, daha fazla şarkıyı geçebilme ve şarkı tekrarı özelliğine sahip olacaklar. Pandora Plus’ın aylık ücreti ise 4,99 dolar olarak açıklandı. Önümüzdeki aylarda Amerika Birleşik Devletleri’nde aktif hale gelecek olan servis ile, halihazırda Pandora One’ı kullananların üyelikleri Pandora Plus’a geçecek. Avustralya ve Yeni Zelanda’da 2017 yılında aktif hale gelecek servis ile Pandora, Spotify ve Apple Music ile rekabette elini güçlendirebilecek.

Spotify’ın son açıklanan verilerine göre 40 milyon ücretli üyesi, Apple Music’in ise 17 milyon ücretli üyesi bulunuyor. Pandora’nın ise 78 milyon aktif kullanıcısından 4 milyonu ücretli üyeliğe sahip.

İlgili İçerikler

Apple Yılın İlk Çeyreğinde Çin’de En Çok Tercih Edilen Marka Oldu

Zehra Öney

Bu Senenin İnternet Trafiğinin %29’unu Otomatik Bot’lar Oluşturdu

Zehra Öney

Apple’ın CEO’su Tim Cook’un Geliri Açıklandı; Tim Cook, 2021’de Ne Kadar Kazandı?

Zehra Öney