Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Snapchat Yeni Reklam Hedefleme Araçlarına Kavuştu

Snapchat Yeni Reklam Hedefleme Araçlarına Kavuştu

Günlük 150 milyondan fazla aktif kullanıcısı bulunan Snapchat’in reklam sektöründe özel bir yeri bulunuyor. Özellikle genç kitleye ulaşmak isteyen markaların öncelikli tercihlerinde yer alan Snapchat, reklam modellerini geliştirmeye devam ediyor. Şirket 3 yeni reklam modelini pazarlama ekiplerinin kullanımına sundu.

Bu modellerden ilki olan Snap Audience Match, anonim e-posta pazarlaması havuzu. Markalar, kendi e-posta ve mobil cihaz kimlik listelerini Snapchat’in kendi kullanıcı havuzu ile anonim olarak eşleyerek daha gelişmiş bir reklam hedeflemesi sunacak. Bu sayede markalar, kendi hedef kitlelerine Snapchat’ten daha kolay ulaşabilecekler. eBay ile bir süredir test edilen Snap Audience Match reklam hedeflemesinden Snapchat kullanıcıları diledikleri zaman çıkabiliyorlar.

Diğer reklam modeli olan Snapchat Lifestyle ile markalar, oyun, spor gibi belirli tür videoları tüketen kullanıcılara direkt reklamlar ile erişebilecekler.

Ek olarak markalar Snapchat’te yaş ve cinsiyete göre de hedefleme yapabilecekler.

Henüz bir retargeting (kullanıcıların daha önce ziyaret ettikleri web sitesi ile ilgili reklamların kullanıcının karşısına yeniden çıkması) çalışması bulunmayan Snapchat’in reklam alanındaki etkisini hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Haberleri Mobil Cihazlarında Okuyan ABD’lilerin Sayısı 2013’ten Bu Yana İki Katına Çıktı

Zehra Öney

Mobil Uyumlu Olmayan Siteler Trafiklerinin %10’unu Kaybediyor

Zehra Öney

Kanada’nın İlk 5G Altyapısı Dört Şehirde Kullanıma Sunuluyor

Zehra Öney