Zehra Öney
Mobil Pazarlama Mobil ve Dijital Teknolojiler

Apple Pay Web’de de Kullanılabilecek

Apple’ın 2014 yılında kullanıma sunduğu mobil ödeme sistemi Apple Pay, Touch ID özelliğiyle, kullanıcıların mobil ödeme işlemlerini hızlı ve kredi kartı kullanmadan gerçekleştirmelerini sağlamakta. Kullanıcılar için büyük kolaylık sağlayan Apple Pay, artık web’de de kullanılabilecek.

iOS 10’un yayınlanması ve 20 Eylül’de de macOS Sierra’nın yayınlanması ile birlikte iPhone, iPad ya da Mac sahipleri ve son sürüm işletim sistemlerine sahip kullanıcılar web’de de Apple Pay ile ödeme işlemlerini gerçekleştirebilecekler.

Bununla birlikte Apple Pay, sadece Safari tarayıcısında kullanılabilecek. Web aracılığıyla ödeme işlemini gerçekleştirmek isteyen kullanıcıların cihazlarında Continuity (Devamlılık) özelliğinin kullanılabilir durumda olması gerekiyor.

Time Inc. ve Wayfair, Apple Pay’in bu özelliğini destekleyeceklerini halihazırda duyurdular. Ek olarak Shopify ve Stripe da yakın zamanda Apple Pay desteği sunacaklarını açıkladılar.

Apple Pay’e gelecek web desteği ile, artık kullanıcılar iPhone, iPad ve Mac bilgisayarları aracılığıyla Safari tarayıcısı ile internet üzerinden ödeme işlemlerini tek bir Touch ID dokunuşu ile gerçekleştirebilecekler.

İlgili İçerikler

WhatsApp Otomatik Silinen Mesajları Kullanıma Sunuyor

Zehra Öney

Otomobil İthalatçıları Derneği – Zehra Öney Röportajı

Zehra Öney

Google Stadia’nın Kullanıma Sunulacağı Tarih ve Oyunlar Açıklandı

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır