Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Airbnb Trip4real’ı Satın Aldı

Airbnb Trip4real’ı Satın Aldı

Servis kapsamını genişletme konusunda çalışmalarını sürdüren Airbnb, Barcelona merkezli aktivite sitesi Trip4real’ı satın aldı. 

Kısa süre içinde dünyanın en çok tercih edilen konaklama servislerinden biri haline gelen Airbnb, kullanıcılarına sunduğu otel yerine evde konaklama fikriyle büyük başarı yakalamıştı. Airbnb, geçtiğimiz aylarda başlattığı “Live There” (Orada Yaşa) kampanyasıyla, kullanıcıları turist gibi davranmaktan vazgeçerek gittikleri şehrin/bölgenin yerlisi gibi davranmaya davet ediyordu. Bu stratejinin devamı olarak Airbnb servis kapsamını genişletme konusunda çalışmalarını sürdürüyor.

Şirketten yapılan açıklamaya göre, Airbnb Barcelona merkezli aktivite sitesi Trip4real’ı satın aldı.

2012’de kurulduktan sonra 3,1 milyon dolar yatırım alan Trip4real, kullanıcılarına Barcelona’da katılabilecekleri tapas tadımı, paella pişirme workshop’ları, şehir turları gibi standart turların dışında alternatifler sunuyor. 40.000’den fazla üyeye 10.000 civarı aktivite sunan Trip4real satın alımıyla birlikte Airbnb, başlangıçta Barcelona özelinde sunduğu konaklama alternatiflerini geniş bir yelpazeye yayabilecek.

Satın alıma ait detaylar açıklanmasa da, Airbnb’nin yakın zamanda sadece bir konaklama servisinden daha fazlası olacağını şimdiden söyleyebiliriz.

İlgili İçerikler

Facebook Uygulama İçi Tarayıcısını Yeniliyor

Zehra Öney

Note 5 ve Galaxy S6 Plus’ın Görüntüleri Sızdı

Zehra Öney

YouTube, İnteraktif 360 Derece Animasyon Yayınladı

Zehra Öney