Zehra Öney
Sosyal Medya

Twitter, Satılmaya Hiç Olmadığı Kadar Yakın

Birkaç yıl öncesine kadar sosyal medya denince akla ilk gelen sitelerden biri olan Twitter için işler son dönemde çok da iyi gitmiyor. Twitter’ın temel sorunu, yeni üye kazanmakta zorlanması. Şirketin aylık aktif kullanıcı sayısı grafiği yıllardır neredeyse yatay bir seyir izliyor. Oysa Instagram, üye sayısında Twitter’ın gerisinden gelip 500 milyona yükseldi, Snapchat de günlük kullanıcı sayısında Twitter’ı geçmiş durumda.

Cuma günü ise piyasalara düşen haber ile sektörde hareketlilik başladı. Financial Times, Twitter’ın satış süreci için Goldman Sachs’ı işe aldığından bahseden haber sonrası Twitter’ın hisseleri %20’den fazla değer kazandı. Piyasaların bu satılma ihtimaline karşı verdiği tepkiyi, karar için geç bile kalındığı şeklinde yorumlayanlar da oldu.

CNN Money ise, Twitter’ı kimin satın alabileceği ile ilgili bir haber hazırladı.  Habere göre, Google ve Salesforce Twitter’ı satın almakla ilgilenebilir. Haberde ayrıca, geçtiğimiz aylarda Yahoo’nun ana faaliyet alanını satın alan Verizon’un da Twitter’ı alabileceğinden bahsediliyor.

 

İlgili İçerikler

Facebook Alışveriş Deneyimini Geliştirmek için The Find’ı Satın Aldı

Zehra Öney

Instagram’ın Aylık Aktif Kullanıcı Sayısı 400 Milyona Ulaştı

Zehra Öney

Facebook İkinci Çeyrek Raporunu Açıkladı

Zehra Öney