Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook “Messenger Day”i Test Ediyor

Facebook, Instagram’da uyguladığı Stories’i, anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’a da getirmek için test yapmaya başladı.

Geçtiğimiz aylarda Instagram, Stories adıyla kullanıcılara yeni bir özellik sunmuştu: Kullanıcıların fotoğraf ya da 10 saniye uzunluğundaki video formatında paylaştıkları içeriklerin 24 saat sonra yok olduğu Stories, pek çok kişi tarafından Snapchat’in “Discover” özelliğine benzetilmişti.

Facebook, Instagram’da uyguladığı Stories’i, anlık mesajlaşma uygulaması Facebook Messenger’a da getirmek için test yapmaya başladı. Şu sıralar sadece Polonya’da aktif olarak test edilen Messenger Day özelliği, Instagram’ın Stories özelliğinin aynısı olacak.

Messenger Day özelliğinde, kullanıcılar fotoğraf ve videolarına filtre ve sticker’lar ekleyebilecekler. Paylaşılan görseller 24 saat sonunda otomatik olarak silinecekler.

Test için Polonya’nın seçilme sebebi ise, Instagram’ın Polonya’da çok yoğun bir kullanımının olmaması gösteriliyor. Bununla birlikte Messenger, ülkede son derece popüler.

Messenger Day’in yakında diğer ülkelerde de kullanıma sunulup sunulmayacağını hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Twitter, Uygulama İçinde YouTube Videolarını İzleme Desteği Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

Spotify, Frankenstein ve Diğer Klasik Edebiyat Eserleriyle Sesli Kitapları Test Ediyor

Zehra Öney

Twitter, Birinci Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Zehra Öney