Zehra Öney
Sosyal Medya

Facebook Marketplace 4 Ülkede Kullanıma Sunuldu

Facebook Marketplace 4 Ülkede Kullanıma Sunuldu

Facebook’ta her ay 450 milyon kişinin ilan gruplarını ziyaret ettiğini biliyor muydunuz? Ayrıca dünyada eBay, Craiglist, Türkiye’de Sahibinden gibi sitelerin popülerliği düşünüldüğünde Facebook da resmi olarak bu tür bir ilan platformu oluşturmaya başlamıştı.

Dün Amerika Birleşik Devletleri, İngiltere, Avustralya ve Yeni Zelanda’da kullanıma sunulan Marketplace ile kullanıcılar artık arkadaşlarıyla satmak ya da almak istedikleri ürünler ile ilgili iletişime geçebilecekler.

Facebook uygulamasının içinde ayrı bir sekme olarak yer alacak olan Marketplace ile kullanıcılar satmak istedikleri ürünlere yer verebilecekler.

Marketplace’te kullanıcılar ayrıca almak istedikleri ürünleri arayabilecek ve lokasyon, kategori (elektronik, ev eşyası, vd.) ve fiyat özelliklerine göre filtreleyebilecekler. Almak istedikleri ürünle ilgili satıcının konumunu yaklaşık olarak görebilecekler; adres paylaşımı, satıcı alıcıya söylediğinde gerçekleşecek.

Marketplace ayrıca çift yönlü bir değerlendirme özelliğini de kullanıcılara sunacak. Alıcılar satıcıları ve satıcılar da alıcıları değerlendirebilecek: Bu sayede kötü davranış ve sahtekarlığın önüne geçilmeye çalışılacak.

İlgili İçerikler

Snapchat 25 Milyar Dolar Değerleme ile Borsaya Açılmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

WhatsApp, Parola Korumalı Sohbet Yedekleri Üzerinde Çalışıyor

Zehra Öney

Müşteri Deneyimi Yönetimi mi, Sosyal Deneyim Yönetimi mi?

Zehra Öney