Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya Sosyal Yaşam

Görüntülü Arama Sonunda WhatsApp’a Geldi

Görüntülü Arama Sonunda WhatsApp’a Geldi

Dünyanın en çok kullanılan anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp uzun zamandır merakla beklenen görüntülü arama özelliğini bugün yayına alıyor.

2010 yılında kullanıma sunulduktan sonra kısa sürede hızlı bir şekilde büyüyen ve 2014 yılında Facebook tarafından rekor bir ücretle 19 milyar dolara satın alınan WhatsApp’ın günümüzde dünya çapında 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor.

Devasa kullanıcı sayısının etkisiyle WhatsApp’ın görüntülü arama özelliğini yayına alması, sektördeki dengeleri tamamen değiştirebilir, çünkü kullanıcıların büyük bölümü WhatsApp’ı yazışma ve sesli arama için kullanırken görüntülü arama için en az 1 uygulama daha kullanıyordu. Bu açıdan WhatsApp’ın bu kararından sonra Skype, Apple’ın sahip olduğu FaceTime, Viber, Line, Google’ın geçtiğimiz günlerde yayınladığı Duo ve Tango gibi uygulamaların kullanım oranlarında nasıl bir değişiklik olacak hep birlikte göreceğiz.

WhatsApp’ın son güncellemesi ile birlikte Android, iOS ve Windows Phone kullanıcıları artık görüntülü arama yapmanın yanı sıra, iki adımlı doğrulama özelliği de yayına alınacak. Bu sayede kullanıcılar 6 haneli şifreleri ile WhatsApp’a telefon numaralarını ve ek olarak şifre unutma gibi durumlardan korunmak için de e-posta adreslerini de kaydedebiliyor olacaklar. WhatsApp’ın son güncellemesi kademeli olarak tüm kullanıcılar için yayınlanacak.

Siz görüntülü arama için hangi uygulamayı kullanıyordunuz? WhatsApp’ın yeni özelliğinden sonra kullandığınız diğer uygulamayı silmeyi düşünüyor musunuz?

İlgili İçerikler

Meerkat ve Periscope Arasındaki Savaşta İbre Periscope’tan Yana

Zehra Öney

Unilever 2020’nin Geri Kalanında Facebook ve Twitter Reklamlarını Durduruyor

Zehra Öney

Facebook Birinci Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır