Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Super Mario Run’ın Yayınlanma Tarihi ve Ücreti Belli Oldu

Super Mario Run’ın Yayınlanma Tarihi ve Ücreti Belli Oldu

Video oyunları arasında kendine özgü bir yere sahip olan Super Mario, cep telefonu ve tabletlerde yer alacak: Super Mario Run, 15 Aralık’ta yayınlanacak.

2015 yılında Nintendo, kendi platformunda yer alan oyunların tablet ve telefonlarda oynanabilmesi için DeNa ile iş birliği yapacağını duyurmuştu.

Nintendo’nun mobil platformda yayınlanmış şimdilik iki oyunu bulunuyor. Bunlardan ilki olan Miitomo, 2016 Mart’ında yayınlanmıştı. 6 Temmuz’da yayınlanan Pokemon Go ise dünya çapında bir fenomene dönüşmüş; oyun, resmi olarak yayınlanmadığı ülkelerde bile milyonlarca kişi tarafından uygulama mağazası değiştirme hilesiyle oynanmıştı.

Eylül ayında ise oyun severler için çok önemli bir haber daha geldi: Apple’ın düzenlediği iPhone 7 Etkinliğinde, Nintendo, “Super Mario Run”ın Aralık ayında App Store’da yer alacağını duyurmuştu.

Super Mario, video oyunları arasında kendine özgü bir yere sahip ve dünya çapında en çok oynanan oyunlardan bir tanesi. Ve artık Super Mario cep telefonu ve tabletlerde yer alacak.

15 Aralık’ta yayınlanacak olan Super Mario Run’ın ücretli ve ücretsiz olmak üzere iki versiyonu olacak.

Ücretsiz versiyonda kullanıcılar bazı özellikleri deneyebilirken ücretli versiyonda üç farklı mod bulunacak. Tüm oyuna erişim sağlayan ücretli versiyon 9,99 dolar olacak.

İlgili İçerikler

Microsoft, xCloud Oyun Yayın Servisini Önümüzdeki Ay Kore’de Test Edecek

Zehra Öney

Hindistan TikTok ve WeChat de Dahil Olmak Üzere 59 Uygulamayı Yasakladı

Zehra Öney

Android Pay Mobil Web’e de Geliyor

Zehra Öney