Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Nesnelerin İnterneti Trend Teknolojiler

Samsung, Şimdiye Kadarki En Büyük Satın Almasını Yaptı

Samsung, Şimdiye Kadarki En Büyük Satın Almasını Yaptı

Samsung, ses ve araç sistemleri markası Harman’ı 8 milyar dolara satın aldı. Bu, Samsung’un şimdiye dek gerçekleştirdiği en büyük satın alma olarak öne çıkıyor.

Otomobil sektörünün, nesnelerin interneti alanının en önemli bileşenlerinden biri olduğu muhakkak. Otomobillerin başta cep telefonları ile olmak üzere diğer cihazlarla da uyumlu hale gelerek “bağlı cihazlar” (connected devices) arasına katılması konusunda pek çok teknoloji firması çalışmalar yürütülüyor. Apple ve Google, bu alandaki ürün ve servislerini geliştirmek için çalışmalarına devam ederken Samsung da bu alanda önemli bir hamle yaptı.

Temelleri Sidney Harman ve Bernard Kardon tarafından 1953 yılında atılan ve 1980 yılında Harman adı altında faaliyetlerine devam eden ünlü ses ve araç sistemleri markası, bünyesinde ayrıca AKG, JBL, Infinity, Lexicon gibi alanında öne çıkan alt markalara da sahip.

Samsung tarafından 8 milyar dolar gibi büyük bir ücretle satın alınan Harman anlaşmasında, Samsung ödemenin tamamını nakit olarak yapacak. Bu, Samsung’un şimdiye kadar gerçekleştirdiği en büyük satın alma olarak öne çıkıyor.

2016 yılında 6,91 milyar dolar gelir elde eden Harman’ın 26.000 çalışanı bulunuyor.

Bu satın alma ile birlikte Samsung, otomotiv sektöründe, kendi sistemi ile entegre pek çok çözüm sunabilecek.

İlgili İçerikler

CNN Plus İlkbaharda Yayına Başlayacak

Zehra Öney

Ürünlerinizi İnteraktif Hale Getirin! | DSDER

Zehra Öney

Amazon, Aşı Olan Çalışanlarının Depolarda Maskesiz Çalışabileceklerini Belirtti

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır