Zehra Öney
Event

Google Kendi Festivalini Yapıyor

Google Kendi Festivalini Yapıyor

Bu yıl ilk kez kendi festivalini düzenleyeceğini duyuran Google, GOODFest ile müziği, toplulukları ve teknolojiyi bir araya getirmeyi amaçlıyor.

Teknoloji firmalarının müzik festivali yapması yeni bir şey değil. Apple, ilk olarak 2007 yılında, o zamanki adıyla iTunes Festival, kendi müzik festivalini düzenlemişti. Google da bu yıl ilk kez kendi festivalini düzenleyeceğini duyurdu.

GOODFest, bu yıl Amerika Birleşik Devletleri’nde 5 farklı şehirde düzenlenecek. 29 Kasım’da New York’ta, 9 Aralık’ta New Orleans’ta, 12 Aralık’ta Seattle’da düzenlenecek olan festivalin San Francisco ve Los Angeles ayaklarının tarihleri henüz netlik kazanmadı.

Google, GOODFest ile müziği, toplulukları ve teknolojiyi bir araya getirmeyi amaçlıyor. Bunu da canlı yayın ile yapacak. Google’ın geçtiğimiz aylarda tanıttığı Pixel telefonları tarafından desteklenecek olan festivalde sahne alacak isimler ise tanıdık.

New York’ta Glass Animals, New Orleans’ta Türkiye’de de birkaç kez konser veren Gogol Bordello, Seattle’da ise D.R.A.M. sahne alacak. Konserler boyunca pek çok konuk sanatçı da sahneyi paylaşacak.

İlgili İçerikler

Apple, 3 Yeni iPhone Modelini Tanıttı

Zehra Öney

5G’ye Sahip Drone’lar Florida’da Paket Teslimatı Yapacak

Zehra Öney

İngiliz Kraliyet Ailesi Blippar ile Bir Arada

Zehra Öney