Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Artık Facebook Messenger’da Oyun Oynanabilecek

Artık Facebook Messenger’da Oyun Oynanabilecek

Facebook’un uzun süredir çeşitli geliştirmelerle bir platforma dönüştürdüğü uygulaması Messenger’da artık oyun oynanabilecek.

Messenger’daki oyunların kullanıcılara sunduğu en önemli avantaj ise, oyunların çok kısa saniyeler içerisinde yüklenecek olması. Kullanıcılar sanki bir uygulama indiriyormuş gibi indirme ve yüklenme zamanını beklemek zorunda kalmadan oyun oynamaya keyfini yaşayabilecekler.

Oyunlar ise son derece dikkat çekici ve kullanıcılar için son derece eğlenceli olma potansiyeli taşıyor: Efsanevi Pac-Man, Space Invaders, Words with Friends’in yanı sıra, Bandai Namco, Konami, Taito, Zynga ve King gibi oyun stüdyolarının pek çoğu klasikleşmiş 17 oyunu Messenger’da yerini aldı.

Aralarında Amerika Birleşik Devletleri’nin de bulunduğu 30 ülkede kullanıma sunulan oyunlar iOS ve Android’e sahip telefonların tamamında değil, üst sürümlere sahip olan telefonlarda oynanabilecek.

Facebook mobil oyun alanında Messenger ile, masaüstü sürümde ise geliştirdiği oyun platformu ile ne kadar başarılı olacak, hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Paypal 2017’de Türkiye’de Yeniden Kullanılabilecek

Zehra Öney

İngiltere’de Kart Ödemeleri, Nakit Ödemeleri Geçti; Temassız Ödeme Arttı

Zehra Öney

Facebook 360 Derece Fotoğrafları Desteklemeye Başladı

Zehra Öney