Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Artık Facebook Messenger’da Oyun Oynanabilecek

Artık Facebook Messenger’da Oyun Oynanabilecek

Facebook’un uzun süredir çeşitli geliştirmelerle bir platforma dönüştürdüğü uygulaması Messenger’da artık oyun oynanabilecek.

Messenger’daki oyunların kullanıcılara sunduğu en önemli avantaj ise, oyunların çok kısa saniyeler içerisinde yüklenecek olması. Kullanıcılar sanki bir uygulama indiriyormuş gibi indirme ve yüklenme zamanını beklemek zorunda kalmadan oyun oynamaya keyfini yaşayabilecekler.

Oyunlar ise son derece dikkat çekici ve kullanıcılar için son derece eğlenceli olma potansiyeli taşıyor: Efsanevi Pac-Man, Space Invaders, Words with Friends’in yanı sıra, Bandai Namco, Konami, Taito, Zynga ve King gibi oyun stüdyolarının pek çoğu klasikleşmiş 17 oyunu Messenger’da yerini aldı.

Aralarında Amerika Birleşik Devletleri’nin de bulunduğu 30 ülkede kullanıma sunulan oyunlar iOS ve Android’e sahip telefonların tamamında değil, üst sürümlere sahip olan telefonlarda oynanabilecek.

Facebook mobil oyun alanında Messenger ile, masaüstü sürümde ise geliştirdiği oyun platformu ile ne kadar başarılı olacak, hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Instagram, iOS 12’yi Beklemedi: Kullanıcılar, Instagram’da Geçirdikleri Zamanı Kontrol Edebilecekler

Zehra Öney

Blippar CNBC’nin Geleneksel Disruptor 50 Listesinde 19. Sırada

Zehra Öney

Facebook, Hesabına Erişemeyen Kullanıcılara Canlı Destek Sunuyor

Zehra Öney