Zehra Öney
Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Global Sanal Gerçeklik Birliği Kuruluyor

Global Sanal Gerçeklik Birliği Kuruluyor

Acer, Google, HTC, Oculus, Samsung ve Sony, Global Sanal Gerçeklik Birliği (Global Virtual Reality Association – GVRA) için güçlerini birleştiriyor.

Teknoloji dünyasında son dönemin en heyecan verici çalışma alanlarından biri olan sanal gerçeklik, üretilen yeni cihazlar ve görüntüleme teknolojisindeki ilerlemelere paralel olarak büyümesini sürdürüyor. Pek çok sanal gerçeklik başlığı kullanıcılar ile buluşurken belgeselden animasyonlara, proje geliştirmekten oyunlara kadar pek çok alanda alternatifler sunan sanal gerçeklikte sektörün önde gelenleri birlik oluşturmak için bir araya geldiler.

Basın bülteninde birliğin misyonundan şu sözlerle bahsediliyor: “Global Sanal Gerçeklik Birliğinin misyonu, global ölçekte en iyi uygulamalar ile sanal gerçekliğin güvenli gelişimi ve kullanımının artmasını, paydaşlar arasındaki diyalogu ve araştırmaları teşvik etmektir. Global Sanal Gerçelik Birliği, endüstri tüketicileri ve sanal gerçeklikle ilgilenen politika üreticiler için bir kaynak olacaktır.”

Global Sanal Gerçeklik Birliğinde Acer, Google, HTC, Oculus, Samsung ve Sony yer alıyor. Sanal gerçekliğin potansiyelini maksimize etmek için bir araya gelen kurumlar yakın zamanda çeşitli etkinlikler de düzenleyecekler. Birliğin web sitesine gvra.com adresinden ulaşabilirsiniz.

İlgili İçerikler

Musk’ın Sahibi Olduğu Starlink Internet, 32 Ülkede Kullanılabilir Durumda

Zehra Öney

Samsung Galaxy S20 Tanıtıldı

Zehra Öney

Sanal Gerçeklik Pazarında İki Yeni Oyuncu: Microsoft HoloLens ve HTC Vive Ön Siparişe Açıldı

Zehra Öney