Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Microsoft Kasım’da Surface Cihazlarında Rekor Kırdı

Microsoft Kasım’da Surface Cihazlarında Rekor Kırdı

Microsoft 26 Ekim’de tanıttığı yeni nesil Surface cihazları sayesinde Kasım ayında rekor kırdı.

Bu yıl Ekim ayı, bilgisayar teknolojisinde Microsoft ve Apple’ın art arda tanıttığı ürünler sayesinde son derece rekabetçi olmuştu. Microsoft her geçen yıl genişlettiği Surface ailesinden Surface Studio isimli son derece yenilikçi cihazını tanıtmış, Apple ise sektörden olumlu ve olumsuz olmak üzere pek çok tepki alan Touch ID ve Touch Bar özelliklerine sahip yeni MacBook Pro serisini tanıtmıştı.

Microsoft’un resmi blogunda yayınladığı habere göre ise, Kasım ayı Surface ürünleri için şimdiye kadarki en başarılı ay olarak kayıtlara geçti.

Blog içeriğinde, Best Buy’a özel Surface paketlerinin satışa çıktığı ilk gün tükendiği bilgisi paylaşılırken, Birleşik Krallık’ta Surface satışlarında en iyi bir haftalık satışa ulaşıldığı ve Almanya’da Surface Pen’in Amazon.com’da en çok satan bilgisayar aksesuarı olarak yer aldığı paylaşıldı.

Ek olarak Microsoft’un MacBook sahipleri için sunduğu Surface’a geçiş programına pek çok kişinin başvurduğu bilgisi de paylaşıldı. Microsoft, buna gerekçe olarak, yeni MacBook Pro’ların yarattığı hayal kırıklığını gösterdi.

Microsoft’un 55 inç ve 84 inç çözünürlüğe sahip interaktif ürünleri Surface Hub’lar ise piyasaya sürülmesinin ardından geçen 9 aylık süre zarfında 2000’den fazla sipariş aldı.

İlgili İçerikler

Kanada’nın İlk 5G Altyapısı Dört Şehirde Kullanıma Sunuluyor

Zehra Öney

Apple, 8 Mart Etkinliğini Duyurdu

Zehra Öney

Hastalık Teşhisinde Yeni Yöntemler: Retina ya da Nefes Aracılığıyla Hastalık Analizi Yapmak Mümkün

Zehra Öney