Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Nesnelerin İnterneti Trend Teknolojiler

Artık Ekmek Kızartma Makineleri de “Akıllı”

Artık Ekmek Kızartma Makineleri de “Akıllı”

Griffin Technology, akıllı ekmek kızartma makinesini tanıttı.

1992 yılında Nashville, Tennessee’de kurulan Griffin Technology, tüketici elektroniği alanında kendi özel ürünleriyle birlikte anılıyor. Örneğin iPod’un ilk çıktığı yıllarda piyasaya sürdükleri iTrip cihazları ile iPod’dan radyo dinlenmesini sağlıyordu. Ek olarak 2011 yılında iPhone’lar için “Survivor” kılıflar piyasaya sunan marka, kılıflarının sağlamlığını göstermek için motosiklet ile çekmiş, 45 metre yükseklikten aşağı atmış ve tüm bunları YouTube kanalından yayınlamıştı.

Griffin Technology’nin yeni ürün grubu ise, akıllı kahve makinesi, akıllı ekmek kızartma makinesi ve akıllı ayna oldu. Kahve makineleri uzun süredir nesnelerin interneti arasında yer alıyor, ancak ekmek kızartma makinelerinin akıllı hale gelmesi son derece ilginç bir yenilik. Nesnelerin interneti ile ekmek kızartma makinesindeki ekmeğinizin türünü belirttikten sonra nasıl istediğinizi uygulama aracılığıyla seçebiliyor ve “kızart” butonuna basarak ekmeğinizi kızartabiliyorsunuz. Uygulama ayrıca kızartma işleminin tamamlanmasına ne kadarlık bir süre kaldığını da gösteriyor.

Kahve makinesi ve ekmek kızartma makinesi için belirlenen fiyat ise 100 dolar olarak açıklandı ve bu yılın ikinci yarısında piyasaya sürülecek.

Akıllı ayna ise hava durumu, saat ve tarih ile ekmek kızartma makinesi ve kahve makinesinden gelen durum güncellemelerini gösteriyor olacak. Akıllı aynanın fiyatı ise 1000 dolar olacak.

İlgili İçerikler

Reklam Destekli İnternet, ABD Ekonomisini Besliyor

Zehra Öney

Snapchat Yeni Reklam Hedefleme Araçlarına Kavuştu

Zehra Öney

Sony Yeni Walkman’i ZX2’yi Tanıttı

Zehra Öney