Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

WhatsApp’a GIF Desteği Geliyor

WhatsApp’a GIF Desteği Geliyor

Dünyanın en çok kullanılan mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp, uzun süredir beklenen GIF desteğini ilk olarak Android telefonlar için sunmaya başladı.

Facebook tarafından satın alınmadan önce de dünya çapında yaygın olarak kullanılan WhatsApp, Facebook tarafından 19 milyar dolar gibi rekor bir ücretle satın alındıktan sonraki süreçte kullanıcı sayısı bakımından 1 milyar barajını geçti. Son dönemde mesajlar için uçtan uca şifrelemeden görsellere yazı ve sticker eklemeye kadar pek çok yeni özelliğini kullanıcılarına sunan WhatsApp’ın son yeniliği GIF oldu.

Uygulamanın v2.17.6 beta güncellemesi Android telefonlar için GIF desteği sunmaya başladı. Giphy’nin devasa GIF arşivinin yanı sıra Hindistan gibi bazı ülkelerde Tenor’un arşivini kullanan WhatsApp’ın GIF desteğinin yakın zamanda betadan çıkarak daha geniş bir kullanıcı kitlesi ile buluşması öngörülüyor.

Mesajlarında GIF göndermek isteyen kullanıcıların ise emoji butonuna bastıktan sonra GIF sekmesine geçmesi gerekiyor. Arama kutucuğu vasıtasıyla göndermek istediği GIF’i seçen kullanıcı, gönder butonuna basarak GIF’i karşı tarafa gönderebiliyor.

GIF’ler pek çok açıdan kullanıcılara yeni ve eğlenceli bir iletişim kanalı sunuyor. Çünkü pek çok “ikonik” GIF, bazı durumları kelimelerden daha iyi anlatmaya yardımcı olabiliyor.

Siz WhatsApp’ta GIF kullanır mısınız?

İlgili İçerikler

Michael Kors Instagram’ı E-Ticaret’e Dönüştürüyor

Zehra Öney

iPhone’un Tasarımcısı Jony Ive Apple’dan Ayrıldı

Zehra Öney

iOS 8.4 Yayınlandı

Zehra Öney