Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Nintendo Switch Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Nintendo Switch Ne Zaman Satışa Çıkıyor?

Oyun dünyasının en önemli markalarından Nintendo, yeni konsolu Switch’i 3 Mart’ta kullanıma sunacak.

Oyun dünyasında kendi kitlesini yaratan ender markalardan biri olan Nintendo, yıllar boyunca pek çok konsol piyasaya sundu. Özellikle 2006 yılında piyasaya sürülen Wii ile konsol piyasasında kendine özgü bir yer edinen Nintendo, aradan geçen zaman içerisinde mobil oyunlar da dahil olmak üzere pek çok alanda yeni girişimler yaptı.

Nintendo’nun son konsolu ise Switch adıyla geçtiğimiz aylarda tanıtılmıştı. Switch aslında bir konsol olduğu kadar aynı zamanda bir game-boy. Çünkü kullanıcılar dilerlerse TV bağlantısı yapabiliyor, dilerlerse cihazın kendi ekranında oyunlarını oynayabiliyor. Bu çok yönlü kullanım deneyimiyle Nintendo Switch’in başarılı olacağı daha ürün piyasaya çıkmadan öngörülmeye başlanmıştı.

Nintendo Switch’in kendi ekranı 6,2” büyüklüğe ve 1270*720 çözünürlüğe sahip. Dokunmatik olan ekran, oyun deneyimini bambaşka noktalara taşıyabilir.

Cihaz iki joystick (Nintendo bu yeni nesil joysticklerini Joy-Con olarak isimlendiriyor) ile birlikte geliyor ve kullanıcılara iki farklı deneyim sunuyor. Bunlardan ilki joystickleri bağımsız olarak kullanmak, diğeri ise, konsola bağlayarak game-boy joystick’i gibi kullanmak.

32 GB hafızaya sahip olan cihazın hafıza kapasitesi Micro SD kart ile artırılabiliyor. Ayrıca USB girişi de cihazda yer alıyor.

Konsolla birlikte “Zelda: Breath of the Wild” da aynı gün satışa çıkacak. Konsolun fiyatı 300 dolar olacak.

Siz Nintendo Switch’i nasıl buldunuz?

İlgili İçerikler

Tatil Döneminde Amazon’da Alışverişlerin %72’den Fazlası Mobil Cihazlardan Yapıldı

Zehra Öney

Borsada İşlem Görmeye Başlayan Line, 1,1 Milyar Dolar Topladı

Zehra Öney

Hologram Öğretim Görevlileri Üniversitede Ders Verecek

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır