Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Gençler Yaşlılara Göre Daha Fazla Telefon, Daha Az Bilgisayar Kullanıyorlar

Gençler Yaşlılara Göre Daha Fazla Telefon, Daha Az Bilgisayar Kullanıyorlar

Yapılan araştırmalara göre gençler yaşlılara oranla daha fazla telefon kullanırken daha az bilgisayar kullanıyorlar.

Günümüzde nesiller arasında oldukça büyük farklılıklar var. Örneğin Milenyum Kuşağı, tarih boyunca en çok eğitimli kuşak olarak biliniyor. Z Kuşağı ise teknolojinin içine doğan bir kuşak olarak tanımlanıyor. Örneğin Milenyum Kuşağından bir kişi internetin ya da cep telefonlarının olmadığı dönemleri hatırlayabilirken Z Kuşağının internetin olmadığı bir hayatı düşünmesi imkansız durumda. Milenyum Kuşağı da örneğin renkli televizyonun olmadığı dönemleri hatırlayamazken kendisinden bir önceki kuşak (Generation X olarak isimlendiriliyor) örneğin Türkiye’de her şeyin siyah beyaz yayınlandığı dönemi hatırlayabilir.

GlobalWebIndex tarafından yapılan ve eMarketer tarafından yayınlanan habere göre, 16 ila 20 yaşları arasındaki gençler, kendilerinden daha yaşlı olanlara oranla günde 48 dakika daha fazla telefon kullanıyor. Bu gençler günde ortalama 3 saat 38 dakika telefon kullanırken, daha yaşlı olanlar ortalama 2 saat 50 dakika boyunca telefon kullanıyorlar.

Peki ya bilgisayar? 16-20 yaş arasındaki gençler günde ortalama 3 saat 30 dakika boyunca bilgisayar kullanırken daha yaşlı olan grup 3 saat 55 dakika boyunca bilgisayar kullanıyor.

Siz günde ortalama ne kadar telefon ve bilgisayar kullanıyorsunuz?

İlgili İçerikler

ABD’deki Dijital Bankacılık Kullanım Oranı Yüzde 60’lara Yaklaşıyor

Zehra Öney

Huaewi Watch Mobil Dünya Kongresi’nde Tanıtıldı

Zehra Öney

UPS Drone’ları İlaçları Florida’daki Emeklilere Teslim Edecek

Zehra Öney