Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

İngilizlerin Mobil Tatil Alışkanlıkları Nasıl?

İngilizlerin Mobil Tatil Alışkanlıkları Nasıl?

Dünyanın en büyük 5. büyük ekonomisine sahip olan İngiltere’de mobil tatil alışkanlıklarına yakından bakalım.

İngiltere, kültür ve iş turizmi açısından son derece önemli bir cazibe merkezi olsa da İngilizlerin büyük çoğunluğu yaz aylarında sıcak ülkelere gitmeyi tercih ediyorlar. Kayak tarafından hazırlanan Mobil Tatil Raporu‘nda ise İngilizlerin mobil turizm alışkanlıkları ile ilgili son derece önemli veriler yer alıyor.

Rapora göre İngilizlerin teknolojik cihazlarındaki en favori popüler tatil destinasyonları Bangkok, New York ve Barcelona. İngilizler ayrıca en çok 4 yıldızlı otelleri tercih ediyor.

Bilgisayar kullanan İngilizler ise konaklamaya, mobil kullanıcılardan daha fazla ödeme eğilimli.

Uçak bileti için en çok para harcayan kesim iOS kullanıcıları. Rapora göre iOS kullanıcıları uçuş için ortalama 316 Pound harcarken Android kullanıcıları 269, bilgisayar kullanıcıları ise 307 Pound harcama yapıyor.

Otel konaklamasında ise 3-4 yıldızlı otellere bilgisayar kullanıcıları ortalama 115 Pound harcarken iOS kullanıcıları 109, Android kullanıcıları 88 Pound harcama yapıyor.

Rapora göre İngiliz kullanıcıların %18’i chatbot kullanmış durumda. Bununla birlikte çalışmaya katılan kullanıcıların sadece %5’i chatbot’ları insanlara göre daha güvenilir buluyor.

Siz seyahatleriniz için ortalama kaç yıldızlı otelleri tercih ediyorsunuz?

İlgili İçerikler

Bluetooth Diş Fırçalarına da Geldi

Zehra Öney

Facebook, Sesli ve Görüntülü Arama Özelliğini Ana Uygulamasına Geri Getiriyor

Zehra Öney

Apple, Çin’de Binlerce Kumar Uygulamasını App Store’dan Kaldırdı

Zehra Öney