Zehra Öney
Kripto Para

Bitcoin Değeri İlk Kez 2000 Doların Üzerine Çıktı

Bitcoin Değeri İlk Kez 2000 Doların Üzerine Çıktı

Sanal para birimi bitcoin’in değeri ilk kez 2000 dolar seviyesinin üzerini gördü.

Takvimler 2009’u gösterdiğinde internet dünyasında yeni bir sanal para birimi hayata geçti. Bitcoin olarak isimlendirilen bu sanal para birimi, herhangi bir resmi kuruluş ile bağlantılı değildi. Kayıtlara göre 19 Temmuz 2010’da bir bitcoin’in değeri 0,06 dolardı. Bitcoin’lere olan ilginin artması ile birlikte genellikle yukarı doğru hareket eden fiyat dün itibarı ile yeni bir rekor kırdı. Bir bitcoin’in piyasa değeri 2000 dolar seviyesini geçti.

İlk kez 2013 yılının Nisan ayında 100 doların üzerine çıkan bitcoin’in piyasa değeri, aynı yıl 1000 doları test etmiş ancak geçememişti. Aradan geçen 4 yıl içerisinde inişli çıkışlı son derece dalgalı bir seyir izleyen bitcoin’in değeri bu yıl Şubat ayında 1000 doların üzerine çıktı. Aradan geçen 3 ay içerisinde ise bitcoin’in değeri %100 artış gösterdi. Son 3 ayda çok hızlı bir şekilde değerini 2’ye katlayan bitcoin’in 21 Mayıs itibarı ile TL karşısındaki değeri 7195 TL.

Bitcoin, günümüzde giderek önem kazanıyor. Büyük şirketler bitcoin ile ödeme kabul ediyor, hatta çalışanlarına bitcoin ile maaş ödemeyi teklif eden kurumlar da bulunuyor.

Bitcoin’in değeri artmaya devam edecek mi, hep birlikte göreceğiz.

İlgili İçerikler

Facebook’tan Sonra Google da Kripto Para Reklamlarını Yasaklıyor

Zehra Öney

AMC Sinema Zinciri Kripto Paralarla Ödeme Kabul Etmeye Başladı

Zehra Öney

Parodi Olarak Ortaya Çıkan “Dogecoin” 1,8 Milyar Dolarlık Pazar Büyüklüğüne Ulaştı

Zehra Öney

5 yorum

Yorumlar kapalıdır