Zehra Öney
Sanal Gerçeklik Trend Teknolojiler

Çalışanlarına Sanal Gerçeklik ile Eğitim Veren Restoran

Çalışanlarına Sanal Gerçeklik ile Eğitim Veren Restoran

Honeygrow, çalışanlarını sanal gerçeklik ile eğitiyor.

Bir şirkette çalışmaya başladığınız ilk günü hatırlıyor musunuz? İşiniz ve şirketle ilgili aldığınız bilgilendirme ve eğitimleri? Soruyu şöyle de sorabiliriz: Bir şirketinizin olduğunu düşünelim. İşe yeni başlayan birine nasıl eğitim verirsiniz? Bu soru, insan kaynakları departmanlarının, üzerinde en çok mesai harcadığı konuların başında geliyor. Çünkü sürecin hem kısa hem de etkili olması gerekiyor.

Yeni çalışanlar için verilen eğitimleri bambaşka bir boyuta taşıyan uygulama ise Amerika Birleşik Devletleri’nden geldi. 2012 yılında Justin Rosenberg tarafından kurulan Honeygrow, kısa sürede New York, Washington D.C., Chicago ve Boston gibi şehirlerde yeni restoranlar açarak toplamda 21 şubelik orta boyutlu bir zincire dönüştü. Tüm restoranlarında aynı kaliteyi sunmak isteyen şirket, oldukça yaratıcı bir çözüm geliştirdi.

Çalışanlarına sanal gerçeklik başlığı ile eğitim veren Honeygrow, bunun için Google’ın Daydream sanal gerçeklik başlığını kullanıyor. 360 derecelik ve interaktif elementler sayesinde, çalışanlar, oyunlaştırılmış bir şekilde, örneğin noodle pişirmeyi öğreniyorlar. Sanal gerçeklik eğitimi, çalışanların günlük olarak yapmaları gereken işleri, üzerlerinde “performans baskısı” olmadan yapmalarını sağlıyor.

Eğitim ile ilgili hazırlanan tanıtıcı videoyu izleyebilirsiniz:

Görsel: Technical.ly

İlgili İçerikler

Londra’dan New York’a 29 Dakikada Gitmeye Ne Dersiniz?

Zehra Öney

Robot Barmen 1 Dakikada Kokteyl Hazırlayabiliyor

Zehra Öney

Baidu ve Pony AI, Pekin’de Robotaksi Hizmeti Verecek

Zehra Öney