Zehra Öney
Genel

Tanıtım Amaçlı E-Postaların Ne Kadarı Gelen Kutusuna İletiliyor?

Tanıtım Amaçlı E-Postaların Ne Kadarı Gelen Kutusuna İletiliyor?

Yapılan araştırmaya göre markalar tarafından gönderilen e-postaların %20’si gelen kutusuna iletilmiyor.

E-posta pazarlaması, markalar için en önemli tanıtım araçlarının başında geliyor. Büyük veri (big data) alanındaki gelişmelere paralel olarak kullanıcılara daha da kişiselleştirilmiş e-postalar sunmak mümkün hale geldi. Bu sayede kullanıcılara adlarıyla hitap ederek, geçmiş satın alma alışkanlıkları analiz edilerek önerilerde bulunmak ve bu sayede yüksek geri dönüşler almak mümkün. İçerik siteleri de kullanıcıların ilgilendikleri/okudukları içeriklere göre e-posta tanıtımlarını daha kişisel hale getirmeye başladılar.

Bununla birlikte e-posta pazarlamasında hala alınacak yollar var: Spam filtrelerinden geçmenin yanı sıra, servis sağlayıcı ya da kullanıcı tarafından engellenmek de markalar için olası. Peki durum ne?

ReturnPath tarafından yayınlanan 2017 Deliverability Benchmark Report’a göre global çapta gönderilen tanıtım amaçlı e-postaların %80’i gelen kutularına iletilirken %20’si asla gelen kutusuna ulaşmıyor.

Bu oran ABD için daha da düşük: ABD’de gönderilen tanıtım amaçlı e-postaların %77’si gelen kutularına ulaşıyor. Bu oran Kanada ve Avustralya’da %90 iken İngiltere’de %84.

İlgili İçerikler

E-Posta Pazarlamasının Sektörlere Göre Kullanım Oranları

Zehra Öney

Tarayıcı ve Arama Motoru Savaşlarında Yeni Round

Zehra Öney

Programatik Display Reklam Yatırımları Bu Yıl Ne Kadar Olacak?

Zehra Öney