Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

Airbnb Aracılığıyla Restoranlara Rezervasyon Yapmak Mümkün Hale Geldi

Airbnb Aracılığıyla Restoranlara Rezervasyon Yapmak Mümkün Hale Geldi

Airbnb’nin mobil uygulaması ve web sitesi aracılığıyla restoranlara rezervasyon yapmak mümkün.

2008’de kurulan Airbnb, kısa sürede konaklama alanında kendine özgü iş modeliyle öne çıkıp milyonlarca kullanıcıya ulaştı. Kullanıcıların diledikleri şehirde kısa süreli ev kiralayabilmelerini sağlayan Airbnb, büyümesini ve faaliyet alanlarını genişletmeyi sürdürüyor. 2016’da kullanıcılara konaklama seçeneklerinin yanı sıra farklı şehir turları, etkinlikler, kuaför ve spor gibi öneriler sunmaya başlayan Airbnb, yepyeni özelliğini Amerika için hayata geçirdi.

Bloomberg’de yayınlanan habere göre, Airbnb üzerinden artık restoranlar için rezervasyon yapılabiliyor. İlk olarak San Francisco’da test edilen uygulama, genişletildi ve ABD çapındaki 650 restoranı kapsar hale getirildi. Bu sayede artık kullanıcılar bu restoranlara doğrudan Airbnb üzerinden rezervasyon yapabilecekler.

Airbnb bu özelliğini hayata geçirmek için geçtiğimiz yıl restoran rezervasyon uygulaması Resy’ye 13 milyon dolarlık yatırım yapmıştı. Bu yatırım sonrasında çalışmalar tamamlandı ve artık “Restoranlar” sekmesi sayesinde kullanıcılara rezervasyon yapma imkanı sunuldu. Kullanıcılar bu özelliği hem mobil uygulama hem de web site üzerinden kullanabiliyorlar.

İlgili İçerikler

Sony, Mini PlayStation Classic Konsolunu Tanıttı

Zehra Öney

Zimbabve 2018 Seçimlerinde Parmak İzi Teknolojisi Kullanılacak

Zehra Öney

Teknoloji Oyuncakları da Değiştiriyor

Zehra Öney

1 yorum

Yorumlar kapalıdır