Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Medya

Facebook Üzerinden Yemek Siparişi Vermek Artık ABD’de Mümkün

Facebook Üzerinden Yemek Siparişi Vermek Artık ABD’de Mümkün

Facebook’un yemek sipariş servisleriyle yaptığı anlaşma kapsamında artık uygulama üzerinden sipariş vermek mümkün.

Türkiye’de de yaygın bir şekilde kullanılan yemek sipariş servisleri, tüm dünyada son derece popüler durumda. Pek çok ulusal ve uluslararası servis, milyonlarca kullanıcıya hizmet veriyor. Amerika Birleşik Devletleri’nde ise yemek siparişi alanında pek çok oyuncu yer alıyor. Facebook ise açıkladığı yeni duyuru ile  kullanıcılarına yemek siparişi hizmeti sunmaya başladığını açıkladı.

Facebook, bunun için kendi servisini geliştirmek yerine, yemek sipariş servisleriyle birlikte çalışmaya başladı. Kullanıcılar, Facebook üzerinden EatStreet, Delivery.com, DoorDash, ChowNow ve Olo gibi yemek sipariş servislerinin yanı sıra Papa John’s, Wingstop, Panera, Jack in the Box, TGI Friday’s, Denny’s, El Pollo Loco, Chipotle, Five Guys ve Jimmy John’s gibi restoranlardan da doğrudan sipariş verebilecekler.

Facebook’un “Keşfet” sekmesindeki yemek sipariş bölümünden, kullanıcılar, diledikleri servisi seçerek siparişlerini verebilecekler. Örneğin Delivery.com hesabı olan bir kullanıcı, Delivery.com giriş bilgilerini girerek ya da Facebook’tan çıkmasına gerek kalmadan Delivery.com’a üye olarak siparişini verebilecek.

Görsel: newsroom.fb.com

İlgili İçerikler

Microsoft, ABD Ordusuna HoloLens Başlık Tedarik Etmek için 22 Milyar Dolarlık Anlaşmayı Kazandı

Zehra Öney

Canlı Yayın Yapmak Günlük Hayatın Bir Parçası Haline Geldi mi?

Zehra Öney

Facebook Futbol Ödüllerini Duyurdu

Zehra Öney