Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler

ABD’li iPhone Kullanıcıları Uygulamalar için Ne Kadar Harcama Yapıyorlar?

ABD’li iPhone Kullanıcıları Uygulamalar için Ne Kadar Harcama Yapıyorlar?

ABD’li iPhone kullanıcılarının 2019 yılında uygulamalara ortalama 88 dolar harcama yapmaları bekleniyor.

Uygulamaların kullanımı gün geçtikçe artarken, yapılan harcamalar da buna paralel olarak artmaya devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 2017’nin Temmuz-Eylül arasını kapsayan 3 aylık döneminde App Store ve Google Play aracılığıyla dünya çapında 26 milyar adet uygulamanın indirildiği haberini paylaşmıştım.

Mobil uygulamaların giderek ne kadar önemli hale geldiğini, uygulamalar için harcanan meblağlar aracılığıyla da görmek mümkün. Sensor Tower tarafından hazırlanan ve TechCrunch’ta yayınlanan habere göre, ABD’li iPhone kullanıcıları 2012 yılında mobil uygulamalara ortalama 12 dolar harcama yaptılar. Harcama tutarı 2013’te 18 dolara, 2014 yılında 22 dolara, 2015 yılında ise 33 dolara yükselmişti.

2016 yılında ABD’li iPhone kullanıcıları mobil uygulamalara ortalama 47 dolar harcama yaptılar. Bu tutarın bu yıl 63 dolara ulaşması bekleniyor.

2019 yılında ise ABD’li iPhone kullanıcılarının uygulamalara 88 dolarlık harcama yapması bekleniyor. Bu tutarın büyük çoğunluğunu ücretli oyun indirmeleri ve oyun içi satın almaların oluşturması da bekleniyor. Rapora göre, bu 88 doların 60 doları (%70’i) oyunlar için harcanıyor olacak.

Görsel: idownloadblog.com

İlgili İçerikler

Birinci Çeyrekte Kaç Milyon Telefon Sevkiyatı Yapıldı?

Zehra Öney

Apple’ın Yeni Kulaklıkları AirPods Pro 2, Kayıpsız Ses Sunabilir

Zehra Öney

Amazon, 2020 Üçüncü Çeyrek Gelirlerini Açıkladı

Zehra Öney