Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Sosyal Yaşam

Airbnb’nin Dönüşümü: En Çok Gelir Elde Eden Ev Sahipleri Milyonlar Kazanıyor

Airbnb’nin Dönüşümü: En Çok Gelir Elde Eden Ev Sahipleri Milyonlar Kazanıyor

Londra’daki bir ev sahibi, Airbnb’nin en çok gelir elde eden kullanıcısı oldu.

Airbnb, kullanıma girdikten sonra pek çok kullanıcısının hayatında bir iz bıraktı: Kullanıcıların, tatillerinde, oteller yerine, gidecekleri şehirdeki evlerde kalmalarını sağlayan sistem; otel sektörüne karşı önemli bir alternatif olmasının yanı sıra, ev sahipleri için de bir gelir kalemi oluşturdu.
Geçtiğimiz günlerde, Airbnb analiz şirketi AirDNA tarafından Airbnb’nin en çok gelir elde eden ev sahiplerinin gelirleri açıklandı. The Telegraph’ta yayınlanan habere göre Airbnb’de geçen yıl en çok gelir elde eden ev sahibi, Londra’daki 881 adet evini site aracılığıyla kiralayarak 11,9 milyon pound gelir elde etti!

Listenin ikinci sırasında Bali yer alıyor: Bali’deki 504 evini kiraya veren bir ev sahibi de 11,8 milyon pound gelir elde etmiş durumda.

AirDNA CEO’su Scott Shatford “Airbnb artık sadece bireysel (kullanıcıların) kendi alanları ya da evlerini kiraladıkları bir komünite değil. Geleneksel emlak yönetimi şirketlerinin 1000 kadar (evi) işlettiğini görüyoruz.” sözleriyle durumu açıklıyor.

Paris ve Barcelona’daki en çok eve sahip olan kullanıcıların, yılda en az 1 milyon pound kazandıkları da haberde yer alıyor.

Bali’deki ev sahipleri, ev kiralayan kullanıcılardan ortalama 31.294 pound gelir elde ederken Tokyo’daki ev sahipleri, ev kiralayan kullanıcılardan ortalama 27.581 pound gelir elde ediyor.

Londra’daki ev sahipleri ise, ev kiralayan kullanıcı başına ortalama 16.003 pound gelir elde ediyor.

İlgili İçerikler

Apple Tüm Kullanıcı Yorumlarını Online Mağazasından Kaldırdı

Zehra Öney

Spotify, Çalışanlarının Uzaktan Çalışmalarını Sağlayacak

Zehra Öney

Apple Elektrikli Araç Üretimine 2024’te Başlıyor

Zehra Öney