Zehra Öney
Mobil ve Dijital Teknolojiler Nesnelerin İnterneti Trend Teknolojiler

Geleceğin Otel Odası Marriott, Samsung ve Legrand ile İş Birliğinde Geliştiriliyor

Geleceğin Otel Odası Marriott, Samsung ve Legrand ile İş Birliğinde Geliştiriliyor

Marriott, Samsung ve Legrand iş birliği kapsamında geliştirilen Nesnelerin İnterneti (Internet of Things – IoT) otel odası, geleceğe yön veren önemli projelerden olacak.

Teknoloji dünyasındaki gelişmeler, otel odalarında kullanıcılara sunulan deneyimi de değiştirmeye hazırlanıyor. Nesnelerin İnterneti alanındaki en heyecan verici projelerden biri, ünlü otel zinciri Marriott’tan geldi. Şirketin, diğer önde gelen şirketler Samsung ve Legrand ile yaptığı iş birliği kapsamında, “akıllı” otel odaları geliştiriliyor. IoT Guestroom olarak isimlendirilen projede, birden fazla nesnelerin interneti sisteminin, cihazların ve uygulamaların, konuklara daha iyi hizmet vermek için birbirleri ile iletişim kurması planlanıyor.

Küçük bir tanıtım videosu YouTube üzerinden yayınlanan IoT Guestroom’da, kullanıcılar, sanal asistan aracılığıyla diledikleri saate alarm kurabilecekler, duş için istedikleri su sıcaklığını ayarlayıp belirledikleri sıcaklıkta duş almaya başlayabilecekler, ekstra housekeeping servisleri isteyebilecekler.

3 ay boyunca sürecek olan IoT Guestroom Lab çalışması sonrasında, üç şirket, nesnelerin interneti teknolojisini geliştirmeye devam etmek için geri bildirimleri analiz edecek. Önümüzdeki beş yıl içerisinde de otel konuklarının, bu nesnelerin interneti çözümlerini görmeye başlamaları bekleniyor.

Görsel: news.marriott.com

İlgili İçerikler

Microsoft Kendi Mali Takvimine Göre Dördüncü Çeyrek Raporunu Açıkladı

Zehra Öney

Walmart, Mağazalarının Temizliği için Robotları Kullanmaya Başladı

Zehra Öney

En Son Video Pazarlama Trendleri Neler?

Zehra Öney