Zehra Öney
Kripto Para Mobil ve Dijital Teknolojiler

İlk Blockchain Özellikli Akıllı Telefon Geliyor

İlk Blockchain Özellikli Akıllı Telefon Geliyor

Ethereum istemcisi (client) Status’a sahip olan telefon piyasaya çıkıyor: Finney. 

Teknoloji gündemini bu yıl en çok meşgul eden konuların başında gelen kripto paralar önem kazandıkça onlara özel çözümler de hızlı bir şekilde üretiliyor. Bitcoin ve Ethereum gibi kripto paraların “madencilik” süreci için yatırım yapan bireysel ve kurumsal pek çok kullanıcı bulunuyor.

Peki özellikle blockchain özellikli bir akıllı telefona ne dersiniz?

VentureBeat tarafından yayınlanan habere göre, Sirin Labs tarafından geliştirilen Finney isimli cep telefonu, dünyanın tamamen güvenli tek akıllı telefonu olduğu iddiasında. Şirkete göre, kullanıcıların kripto paralarını saklamaları için en güvenli çözümü Finney sunuyor.

Finney, Ethereum istemcisi (client) Status önceden yüklü olarak kullanıcılar ile buluşmaya hazırlanıyor: Kullanıcılar, geçtiğimiz günlerde 24 saatten de kısa bir sürede 100 milyon dolardan fazla arz toplayan Status kripto paralar ile Finney’deki paralarını sorunsuz bir  şekilde kullanabiliyor olacaklar.

Finney telefonla birlikte kullanıcılar, Ethereum ağı üzerindeki merkezsiz uygulamaları (dApps – decentralized applications) kullanabilecekler: Bu sayede şifrelenmiş mesajlara, akıllı kontratlara, dijital paralara erişebilecekler.

Siz blockchain özellikli Finney’i kullanmak ister misiniz?

Görsel: engadget.com

İlgili İçerikler

Apple, Eylül’den İtibaren, Çalışanlarının Haftada 3 Gün Ofise Gelmelerini İstiyor

Zehra Öney

Pazarlama Dünyasında Son Trendler Neler?

Zehra Öney

Netflix, Android Cihazlarda Otomatik Kapanma Özelliğini Test Ediyor

Zehra Öney