Zehra Öney
Trend Teknolojiler

Tesla, Araçları için Ofislere Şarj Cihazı Kurulumu Yapacak

Tesla, Araçları için Ofislere Şarj Cihazı Kurulumu Yapacak

Tesla’nın 2018’de 100.000 elektrikli araç satması bekleniyor.

Tesla, kullanıma sunduğu araçlarıyla son yıllarda kendine sektörde ayrı bir yer edinmeyi başardı. Elektrikli araçların kullanımını artırmak için şirket önemli bir adım attı.

TechCrunch tarafından yayınlanan habere göre, Tesla, İş Yeri Şarj programını tanıtıyor.

Program kapsamında şirket garajlarına ya da otoparklardaki park yerlerine “Wall Connector” şarj cihazları kurulacak. Şarj cihazlarının kurulumu Tesla tarafından ücretsiz olarak yapılacak. Kullanıcılar sadece şarj için kullanılan elektriğin ücretini ödeyecekler.

Tesla’nın halihazırda Destinasyon Şarj programı bulunuyor: Bu program kapsamında restoranlar, tatil köyleri ve otellerde de şarj programı bulunuyor. Buradaki şarj cihazları halka açık ve Tesla’nın navigasyon sistemlerinde gösteriliyor. Bununla birlikte şarj için kullanılan enerjinin ücretini aracını şarj edenler değil, şarj cihazlarının bulunduğu kuruluşlar ödüyor.

Tesla’nın İş Yeri Şarj programı için bina sahiplerinin veya işletmelerin başvurması gerekiyor. Bu proje kapsamında kurulumu yapılacak olan şarj cihazlarının kullanımı sadece binada oturan/çalışanlara ait olacak.

Programa bu adresten başvurulabiliyor.

Görsel: tesla.com

İlgili İçerikler

Philips ve Salesforce Bulut Tabanlı Sağlık Hizmetiyle Standartları Belirlemek İstiyor

Zehra Öney

UPS ve CVS, ABD’de Reçeteli İlaçları Drone ile Teslim Etmeye Başladı

Zehra Öney

Google’ın Arama Motoru Artık Soruları da Anlayabilecek

Zehra Öney