Zehra Öney
Artırılmış Gerçeklik Mobil ve Dijital Teknolojiler Trend Teknolojiler

İtfaiyecilerin Yoğun Dumanda Artırılmış Gerçeklik ile Daha İyi Görmelerini Sağlayan Başlık

İtfaiyecilerin Yoğun Dumanda Artırılmış Gerçeklik ile Daha İyi Görmelerini Sağlayan Başlık

Geliştirilen yeni başlık sayesinde itfaiyeciler yoğun dumanda artırılmış gerçeklik ile daha iyi görebilecekler.

İtfaiyecilik, hayati öneme sahip bir meslek. Kimi zaman oldukça tehlikeli olabilen koşullarda görevlerini yerine getiren itfaiyecilere yardımcı olacak yeni bir başlık geliştirildi.

BBC tarafından yayınlanan habere göre, itfaiyecilerin duman içerisinde görmelerini sağlayan başlık, artırılmış gerçeklik teknolojisini kullanıyor. C-Thru lens sayesinde artırılmış gerçeklik teknolojisi kullanan başlık, nesneleri daha da belirgin hale getirerek itfaiyecilerin önlerinde ne olduğunu görmelerini sağlıyor.

California’daki itfaiyeciler, başlık hakkında son derece iyi görüş bildirdiler: Başlığı deneyen Californialı itfaiyeciler, başlığın, işlerini yapmalarında önemli bir yardımı olduğunu belirttiler. Hiçbir ışığın olmadığı bir odada dahi odanın ana hatlarını görebilen itfaiyeciler, daha önceki çalışmalarına oranla %300 daha hızlı bir şekilde müdahale edebildiler ve yapının içerisinde yollarını daha kolay bulabildiler.

Teknolojik gelişmelerin bu denli önemli bir sektörde kullanılması oldukça sevindirici bir gelişme. Siz bu teknolojiyi nasıl buldunuz?

Görsel: bbc.com

İlgili İçerikler

Almanya’dan Sonra İsviçre de Drone ile Teslimat Yapmaya Hazırlanıyor

Zehra Öney

British Airways Uçuşlarda Sanal Gerçeklik Eğlence Paketi Sunuyor

Zehra Öney

Clubhouse, Özel TED Sohbetlerine Ev Sahipliği Yapacak

Zehra Öney