Zehra Öney
Sosyal Yaşam

Apple, Kullanıcılara Verilerini İndirme Özelliği Sunmaya Başladı

Apple, Kullanıcılara Verilerini İndirme Özelliği Sunmaya Başladı

Kullanıcılar Apple ID’lerine ait bilgilerini indirebilecekler.

Geçtiğimiz Mart ayında Apple, yeni yayınladığı 11.3 işletim sistemi ile kullanıcılarını, verilerinin ne zaman toplanacağı hakkında bilgilendirmeye başlamış ve kullanıcılar verilerinin toplanacağı zaman yeni bir ikonla haberdar edilmeye başlanmıştı.

Bildiğiniz gibi Avrupa Birliğinin yeni Genel Veri Koruma Tüzüğü (GDPR – General Data Protection Regulation) bugün yürürlüğe giriyor ve pek çok firma, kullanıcılarını bu konuda e-posta yoluyla yeni yönetmelik ve kendi iletişim stratejileri hakkında bilgilendiriyor. Apple da bu kapsamda yeni Gizlilik sayfasını, hizmet verdiği tüm ülkeler için kullanıma sundu.

Bu adresten ziyaret edilebilecek olan sayfada, kullanıcılar Apple’ın Gizlilik konusundaki yaklaşımını ve verilerinin nasıl korunduğunu, bununla birlikte verilerini nasıl daha iyi koruyabileceklerini öğrenebilecekler.

Ancak daha önemlisi, Apple artık kullanıcılarına kendi verilerini indirme özelliği de sunmaya başladı. Türkçe olarak bu adreste yer alan bilgiye göre, kullanıcılar Apple kimlikleri ile ilişkili verilerin kopyalarını indirebilecekler. Bunun için Apple Kimliği hesap sayfasına giren kullanıcılar “Veriler ve Gizlilik” bölümü aracılığıyla bilgilerini indirebilecekler. Bu özellik şu an belirli ülke ve bölgelerde kullanılıyor.

Görsel: macobserver.com

İlgili İçerikler

Yeni Bir Yazılım Sahte Videoları Yüzde 96 Doğrulukla Tespit Ediyor

Zehra Öney

Araştırmacılar Koronavirüs Teşhisini Teste Gerek Kalmadan Tahmin Etmenin Yolunu Buldular

Zehra Öney

Microsoft’un Bulut Servisine Olan Talep Yüzde 775 Artış Gösterdi

Zehra Öney